Jedinečná terasa aj u vás doma

Po teplom lete prišla farebná jeseň, avšak na rekonštrukciu či stavbu terasy nikdy nie je neskoro! Vychutnáte si na nej posledné jesenné dni a ako bonus budete mať budúci rok po starostiach. Už zostáva len otázka, akú terasu si vybrať?

Vo svete podláh je neobmedzené množstvo možností. Veľa ľudí siaha po klasike, ktorou je drevo, ale čo tak skúsiť niečo nové? Na Slovensko prišla novinka v podobe kompozitných terasových dosiek, ktoré majú oproti drevu niekoľko výhod.

Drevo ako cesta

Drevo je samozrejme klasika, po ktorej siahne väčšina ľudí. Je to z jednej strany samozrejmé, pretože pocit z dreva je nenahraditeľný. Zároveň má aj veľa nevýhod, pretože drevo si vyžaduje časté ošetrenie a nátery. Drevené dosky majú aj sklon k zvetrávaniu, plesniam, môžu sa štiepiť, skrútiť či vyblednúť a ľahko na nich vznikajú škvrny. Má aj svoje výhody, hlavne tú, že je najchladnejším materiálom, a preto vás v lete nepopáli, keď sa na ňom prejdete bosí. Taktiež je možné zmeniť jej farbu olejovaním či lakovaním, čo pri iných materiáloch možné nie je.

Ak je drevo vašou voľbou, tak je potrebné, aby ste boli dôslední pri jeho výbere. Napríklad impregnovaná borovica môže vypúšťať živicu, čiže je možné, že sa bude lepiť, čo pri exotických drevinách problémom nie je. Podlaha vyrobená z domácich drevín môže byť napádaná hmyzom či škodcami.

Na nerozoznanie od dreva

Pokiaľ sa nechcete držať starej klasiky, tak je v súčasnosti na trhu aj nová možnosť – kompozitné terasové dosky TIMMDEK, ktoré sú vernou kresbou dreva. „Sú výnimočné tým, že majú unikátnu technológiu výroby, ktorá nemá konkurenciu v trvanlivosti, odolnosti proti poškriabaniu a fľakom, či v zachovaní živých farieb,“ vyjadruje sa odborník Martin Kovačič z DLH Slovakia.

Spájajú v nich dva typy materiálu – drevo a plast, vďaka čomu tvoria odolný a trvácny materiál so zárukou 15-25 rokov. Sú ekologické, pretože oba materiály sú zrecyklovateľné. Na rozdiel od dreva si nevyžadujú žiadnu špeciálnu údržbu, iba pravidelné umývanie. Sú odolné voči vode, nerozkladajú sa a nevzdúvajú sa. Odolajú aj rôznym vplyvom počasia, nízkym teplotám či škodcom.

Nájdete ich v dvoch radách – Alps a Rockies. Kompozitné terasové dosky Alps od TIMMDEK, sú výnimočné jemným prelínaním dvoch farieb, ktorým vnášajú život do každého priestoru. Môžete si ich vybrať z troch farebných prevedení – Valley mist, Autumn maple alebo Norwegian spruce. Výnimočný rad Rockies od TIMMDEK so zárukou až 25 rokov si taktiež môžete vybrať v troch farebných prevedeniach – Aspen, Walnut a Cedar. Vyberte si tú svoju už dnes a dajte vašej terase nový vzhľad. Podrobnejšie informácie o kompozitných doskách TIMMDEK a ich farebných prevedeniach nájdete na www.dlhslovakia.sk/timmdek.

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články