Najčítanejšie Zdravie 

Hladovanie pomáha pri každej diagnóze a v každom veku. RNDr. Valuch robí dohľad už 15 rokov

Téma hladovky býva dosť často pretriasaná na sociálnych sieťach aj v médiách. Je liečebné hladovanie zdravé, aj keď užívate lieky? Je to správna cesta pre cukrovkára, čo to robí s obezitou? Môže fungovať hladovka ako prevencia? Otázok veľa… Pán doktor, RNDr. Jozef Valuch, CSc. Zodpovedal v podcaste ODznova všetky tieto otázky. A aj niečo navyše…

V rozhovore o hladovaní padli aj tieto otázky:

Vy ste sa k liečebnému hladovaniu dostali skrz zdravotný stav: „Mal som rakovinu obličky, podstúpil som operáciu, kde mi ju zobrali. S touto diagnózou väčšinou pacienti zomierajú do dvoch rokov. Preto mi sám môj ošetrujúci lekár odporučil, aby som si naštudoval metódu liečebného hladovania a fytoterapiu. Robím to teda aj ako prevenciu a reset…“ Ako dlho je už od tej operácie a koľko hladoviek ste osobne absolvovali?

Hladovaniu sa venujete aj profesionálne. Pre koho je hladovanie dobré a kto si ju zdravotne nemôže dovoliť?

Ako dlho môže človek hladovať bez odborného dohľadu, aby si neublížil? A má také kratšie hladovanie vôbec význam? Narážam na krátke pôsty

Dnes je veľmi populárny tzv. fasting. Čo si o tom myslíte vy?

Ktoré diagnózy NESMÚ hladovať? A čo psychiatrické diagnózy alebo rakovina?

Môžu hladovanie skúšať aj ľudia s Gilbertovým syndrómom? Vysvetlenie prečo ma to zaujíma: Gilbertov syndróm je genetická záležitosť a u ľudí, ktorý sú nosičmi určitého génu sa prejavuje tak, že práve pri hladovaní najprv ožltnú (ožltú im skléry v očiach), ďalej môžu dostať kŕče a iné vážnejšie reakcie.

Ako sa hladovaním zabezpečí dostatočný príjem esenciálnych živín – vitamínov, minerálnych látok (mikroprvkov), bielkovín a polynenasýtených tukov?

Aký je návrat po hladovke ku klasickému stravovaniu?

A padli aj ďalšie otázky a odpovede…

Celý rozhovor si môžete pozrieť aj priamo tu:

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články