Móda Najčítanejšie 

Gabriela Giotto, znie to exoticky, ale je to rodená Trnavčanka

Vlastným menom Gabriela Horváthová je odvážna, mladá módna dizajnérka, ktorá smelo konkuruje minimálne európskym, ak nie svetových módnym tvorcom. Jej tvorba je originálna a bohatú farebnosť sa nebojí aplikovať  ani na zimných odevoch.

Pre vašu tvorbu je príznačná farebnosť a prítomnosť rôznych vzorcov a ornamentov. To nie je veľmi typické pre naše slovenské končiny. Odkiaľ teda čerpáte inšpiráciu?

Jedným z hlavných zdrojov inšpirácie bolo moje časté cestovanie. Vždy mi bolo dopriate veľa cestovať, veľká časť rodiny žila v zahraničí, tri sezóny som robila sprievodkyňu/de­legátku v Španielsku a Grécku, následne som pôsobila ako PR manažér a hovorca leteckej spoločnosti, väčšinou som pracovala pre medzinárodné korporácie, kde som často cestovala na služobné cesty do zahraničia…Stále ma dokáže fascinovať nádherná architektúra, keď môžem obdivovať tisíc detailov remeselnej zručnosti a estetickej dekoratívnosti. Dnes prevažuje v architektúre najmä funkcionalizmus a minimalizmus. Rovnako silný vplyv majú na mňa krásy prírody, milujem palmy, nádherné kvety hyriace všetkými farbami, úžasné odtiene farieb mora či oceánu.To sú tie vonkajšie vplyvy. Tvorivý proces sa však u mňa odohráva pri zmenenom stave vedomia, je to určitý druh meditácie.

Aktuálne zostavujem svoj nový dizajn katalóg, s IT tímom pracujeme na vylepšení môjho online katalógového predaja a tiež pripravujem novú kolekciu na Jar/Leto 2018. V decembri som nafotila svoju veľmi úspešnú limitovanú edíciu Luxury Winter Fashion Collection v krásnych priestoroch najmodernejšieho nákupného centra Eurovea. Fotografie z nej máte možnosť vidieť v článku. Na fotenie prijala moje pozvanie skvelá topmodelka Monica Sofia z Prahy, na ktorej nádherne vynikli moje pestrofarebné outifty.

Tým, ako sa kolekcia rýchlo predala a mala veľký ohlas aj na Facebooku či Instagrame, usudzujem, že naše krásne Slovenky začínajú byť odvážnejšie pri výbere oblečenia. Teším sa z toho, pretože mojím cieľom bolo poukázať na to, že zima môže byť aj farebná.

 

 

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články