Aktuálne Zaujímavosti 

Fitness pre mozog: neštandardné cvičenia, ktoré efektívne rozvíjajú našu inteligenciu

Jedno je isté, ak nebudeme denno-denne náš mozog trénovať, začneme zabúdať. To je fakt! Bez záťaže náš mozog starne, chátra a nechce vykonávať obvyklé mentálne operácie. Je to podobne ako so svalmi. Tie tiež ochabnú, keď ich nebudeme trénovať, keď ich ako keby nebudeme nabíjať. Ak mozog budeme cvičiť, tak šedé bunky budú doslova rásť.

Neurobik je jednoduché a veľmi zábavné mozgové cvičenie, ktoré vám pomôže udržiavať čistotu mysle a dokonca sa vďaka nemu budú rozvíjať ďalšie skvelé schopnosti. Začnite túžiť po niečom neobvyklom a robte to v každej voľnej chvíľke, pri domácich prácach, cestou z práce a do obchodu, pred televízorom i pri počítači. Cvičte s radosťou a s nadšením, mozog má veľmi rád emócie.

Mozgové cvičenia

Začnite používať ľavú ruku (alebo pravú, ak ste ľavák). Napríklad pri čistení zubov, pri zapínaní košele, skúste ľavou rukou jesť, písať na klávesnici počítača. Prečo? Aktivácia mozgovej kôry sa prenáša z ľavej hemisféry mozgu doprava, čo má priaznivý vplyv na kreativitu a neštandardné myslenie. Staňte sa konečne kreatívnym človekom! Zažite nové pocity, rozvíjajte nové schopnosti. Pohybujte sa vo svojom byte, ktorý dobre poznáte, alebo sa osprchujte so zatvorenými očami. Pokúste sa zistiť hodnotu mince vo vrecku. Dohodnite sa so svojou rodinou, že sa celý deň budete dorozumievať len mocou posunkov.

Prečo to urobiť? Nové zmyslové oblasti mozgu budú „zahrievané“ na hranicu, ktorá sa obyčajne takmer vôbec nezapája, čo je dobrá gymnastika pre neuróny v celom mozgu. Nebojte sa experimentovať s vnímaním tohto sveta a všimnete si veľa nových vecí okolo!

Nebojte sa zmeniť svoju obvyklú vizáž. Noste iné farby, vyskúšajte nový mejkap, zmeňte farbu vlasov i účes. Človek sa hneď bude inak cítiť. Buďte iní a život bude oveľa jasnejší!

Choďte do práce novými trasami, aj keď neobvyklá cesta bude dlhšia. Častejšie cestujte a na dovolenku si vyberte vždy iné miesto. Navštevujte výstavy, múzeá. Podľa  najnovších štúdií fyziológov sa tak vyvíja priestorová pamäť, nové zážitky  živia mozog ako manna nebeská.

Pomáha aj zmena interiéru v byte, pestrejšie varenie, napríklad stredomorské recepty, kúpte si nový parfum. A viete čo je ešte dobré? Prechádzka po byte  v topánke s vysokým podpätkom na pravej nohe a šľapky na ľavej. Návyky totiž unavujú mozog a novinky  stimulujú zmyslové vstupy do mozgu, robia život jasnejším.

Vzdajte sa stereotypov, obvyklých fráz, skúste si zapamätať vtipy, zábavné príbehy a prinúťte sa ich aj rozprávať. Ak pristupujete ku všetkému kreatívne, stimulujete pamäť a centrum reči v mozgu.

Majte vždy dobrú náladu! Naše telo je úžasný systém. Vyskúšajte tieto cvičenia a výsledok sa určite dostaví. Je to cesta k poznaniu sveta prostredníctvom kreativity. Možno to bude ona, ktorá vás urobí šťastnejšiu, sebavedomejšiu a mysliacu osobnosť.

Spracované podľa takproto.cc

Ilustračná foto Deposiphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články