Aktuálne Dobré rady 

Do peknej kuchyne patria aj pekné utierky

Trendoví pomocníci modernej gazdinky

Kuchyňa je srdcom domova, odkiaľ sa šíri vôňa chutných jedál. Miestom domácej rodinnej  pohody, kde by mala vládnuť čistota a poriadok. A tie hravo dosiahnete používaním šikovných pomocníkov, ako sú napríklad kvalitné utierky.

Utierky patria medzi základný a nenahraditeľný doplnok kuchynského života. Hovorí sa, že ich nikdy nie je dosť, pretože by sa mali často a pravidelne meniť. Ak si vyberiete kvalitné materiály, výborne vám poslúžia, splnia svoj účel a naviac dlhšie vydržia, pretože si zachovajú svoj tvar a farebnosť aj po niekoľkonásobnom praní.

Inšpirácia – Matějovský

Prírodné materiály

Pri výbere utierok sa zamerajte na prírodné materiály, ktoré výborne sajú. Spoľahlivou klasikou a „trefou do čierneho“ je 100% bavlna! Pričom nemusí ísť len o klasické bavlnené utierky, ale môže to byť kombinácia dvoch rôznych prevedení – na vrchnej strane je hladká prírodná štruktúra a spodnú stranu utierky tvorí hebké biele froté. Obľúbené sú aj tzv. vaflové utierky, ktoré dokonale sajú a sú mimoriadne príjemné na dotyk, tie môžu byť aj v prevedení froté.

Na dizajne záleží 

Určite nám dáte za pravdu, že s krásnymi a dizajnovými utierkami sa lepšie varí a dokonca aj ten riad sa umýva a utiera znesiteľnejšie. Ponuka farieb, samotných vzorov či nášiviek na utierkach je veľmi pestrá. Nájdete na nich napríklad motívy plameniakov, tukanov, exotických plodov, rôzneho ovocia či kvetov. Obľúbené sú tiež utierky v tzv. provensálskom štýle alebo s námorníckym vzorom.

A aké utierky si vyberáte do svojej kuchyne vy? Dbáte nato, aby farebne s kuchyňou ladili?

Zdroj foto:

Matějovský

 

 

 

 

 

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články