Čo ma teší Najčítanejšie 

Dnešní seniori sú iní, ako tí pred 40 – 50 rokmi

Nedávno sme uverejnili článok s názvom Dnešný svet uznáva len mladosť. Boli sme zvedaví na vaše reakcie a sú presne také, aké sme očakávali:

Dagmar Hrdá: Myslím,že dnešní seniori sú aktívnejší,ako v minulosti, chcú sa cítiť ako za mlada a opäť si užívať život slobodne, svoj voľný čas si plánujú, snažia sa udržiavať v dobrej fyzickej i psychickej kondícii, čo sa odzrkadľuje aj na celkovej vizáži…

Soňa Tomašových: „Možno, ale statočne sa bránime!“

Anna Kollárová: Presne ste vystihli postoje súčasnej mládeže. Ja som však presvedčená, že generácia seniorov sa musí stále pripominať, ak im to niekto najbližší nevštepil do ich hláv. Tu nejde však len o mladých, treba sa pripomínať aj generácii politikov stredného veku, ktorých potreby seniorov netrápia, obtrú sa o nich len vtedy, keď potrebujú pozdvihnúť svoj politický vplyv a usilujú sa o ich hlasy!!!

Jozefína Capcekova: Ja keď si poviem číslo, ktoré ma onedlho čaká sama tomu nechcem uveriť, že to je tak, akosi to ku mne nepasuje.

Oľga Polisenská: Podľa mňa najväčšie uznanie nám starším prejavujú politici. Kedysi by žena s dvomi deťmi išla do dôchodku v 57, zajtra pôjdem v 62. A kto by zamestnával starých ? Takže fakt mládneme. Je to trochu aj v ľuďoch, ktorí sa na vek vyhovárajú a nie sú ochotní sa prispôsobiť. Poznám takých kopec. Či muž, či žena. A potom sa sťažujú! Musíme ísť s dobou a technológiami a neležať doma na gauči.

Emília Sibikova: Je to tak. Človek sa bojí  prejaviť vo svojom veku.

Áno, toto je náš problém, ktorý si ťaháme z minulosti. Nedostatok sebavedomia. Preboha, veď sme v živote niečo dosiahli, niečo sme urobili aj pre túto súčasnú generáciu, ktorá ťaží z našej výchovy, z našich skúseností. Buďme na to hrdí, dávajme to na vedomie, prezentujme sa pri všetkých možných príležitostiach. Veď nám nikto neverí, keď povieme, že už máme toľko rokov. Každý si predstavuje seniorov ako pani z titulnej fotografie. Je len na nás, ako využijeme naše životné skúsenosti v každej oblasti života. Vidíme do politiky, do medziľudských  vzťahov, máme nenahraditeľné životné skúsenosti. Snažme sa mať ešte vplyv na našu spoločnosť!

Libuša Sabová

Foto:Depositphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články