Najčítanejšie Vaše príbehy 

Dnes má moja milovaná maminka 85 rokov a toto je pre mňa jednoduché, obyčajné šťastie, hovorí Zora Csoborová

Pokiaľ som sa vedľa nej nepostavila kvôli foto, ani som si neuvedomila aká je drobunká. Že mi je už len po ramená, a keď ju objímem stratí sa v mojom náručí…

Keď mala maminka 80 rokov. takto  sme bojovali nielen o jej zdravie, ale dokonca o jej život. Prešli sme si peklom a doslova sme boli až na samom dne. Ale jej silná vôľa, moje vedomosti z dlhoročnej práce s ľuďmi v oblasti fittness a buldočia disciplína ju z neho vytiahli. Nebudem vám podrobne opisovať, čo všetko sme podstúpili, to je na iné fórum. Ale verte mi, že každodenná 24 hodinová starostlivosť, pravidelná zdravá strava, dva krát za deň cvičenie, veľa lásky, trpezlivosti, záujmu, rozprávania sa, nádeje, povzbudzovania, objatí sa oplatili. Po troch mesiacoch od operácie sme na kontrolných vyšetreniach zistili, že má vďaka zdravej strave a cvičeniu o 15 kg menej. Zmizla jej cukrovka, vysoký tlak, prestala brať lieky na štítnu žľazu, zvýšila sa jej výkonnosť, spevnili svaly…Jednoducho každý lekár jej povedal, že 20 rokov nemala také výborné výsledky.

Dnes moja 85 ročná maminka chodí sama bez opory, užíva si na chalupe plným priehrštím každý deň. Každý deň pravidelne cvičí cvičenia z DVD Zdravý chrbát, ktoré jej najviac pomohli a ovláda ich do bodky.

Takto pre mňa vyzeralo šťastie, keď ešte žil aj ocino.. Také, ktoré cítim hlboko, bytostne, priamo v srdci, až s trepotajúcimi sa motýlími krídlami. Som vďačná za každý moment, ktorý som mohla prežiť so svojimi rodičmi, s mojím drahým a s našimi láskami. Áno, také jednoduché OBYČAJNÉ ŠŤASTIE!

Záleží vám na vašich blízkych? Chcete im a vašim rodičom pomôcť k lepšej kvalite života? Ak áno, stačí ich motivovať a prejaviť záujem. Podarujte im zdravie.

Vaša Zora Csoborová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články