Čo ma štve Najčítanejšie 

Čo poviete? Prišiel čas, aby už svet konečne viedli ženy!

Nie som žiadna feministka, ale dospela som k tomuto záveru po dlhoročnom sledovaní politiky. Máte pocit z niektorého muža – politika, že mu išlo (ide) o ľudí? Z môjho pohľadu si všetci doterajší politici na najvyšších postoch riešili len svoje ego. Nechcem rozoberať volebný systém, v ktorom je každý niekomu zaviazaný a volebným sponzorom musí splácať dlh.  Už to je zlé! Ale ženy sú inak nastavené.

Renáta Názlerová. Má všetky predpoklady byť dobrou predsedníčkou vlády! Prečítajte si, ako reagovala na včerajšie vyhlásenia:
„Už si fakt začínam myslieť, že MÁM HALUCINÁCIE.
Opäť pozerám správy na RTVS. Vláda sa vyjadrila, že nebude stropovať ceny potravín, ani znižovať dph na ne a tak pomáhať zmierňovať dôsledky extrémneho zdražovania.
Prečo? Lebo vraj už v minulosti zaviedla účinné opatrenia, a občanom už teda pomohla.
Počuli ste to v tých správach tiež? Lebo mne sa zdá, že takéto niečo by jeden politik nemohol povedať ani po tom, čo by vypil liter pálenky. Neviem, ako to pomenovať? Je to drzosť? Blbosť? Bezohladnosť?“
V mojom okolí je veľmi veľa vzdelaných, múdrych, spravodlivých žien, ktoré dokážu analyticky myslieť, vedia formulovať myšlienky, svoje postoje, za ktorými si stoja. Staršie majú nadhľad, prehľad, skúsenosti a aj zdravé sedliacke myslenie, overené generáciami. Mladšie vidia svet pragmatickejšie, s perspektívou súčasnosti a budúcnosti. Toto všetko spojiť a vytvoriť  jeden tím, ktorý by sa navzájom obohacoval, posúval dopredu bez závisti, len v prospech ľudí! Veľmi dôležitým kritériom by mala byť nadstraníckosť! To by bolo niečo! Príklady máme zo zahraničia. Fínsko, Island…To všetko sú krajiny, ktoré majú v čele ženy a ja si nemôžem pomôcť, ale zdá sa mi, že aj krízové situácie, ako je napríklad aj tá súčasná, zvládajú akosi lepšie. Veď to poznáme z vlastnej rodiny!

Takýto návrh má Emília Lörinczová:

Milé ženy, ja to vidím tak, že sa musíme spojiť, poradiť sa navzájom a založiť čistú, charakternú ženskú stranu! Pretože keď si nepomôžeme my samé, tak nám to množstvo problémov terajšie vládnuce strany na čele s mužskými “politikmi “ nevyriešia. Aký máte názor ? Zaujíma ma to ? Pridali by ste sa ? Vziať problémy a riešenia do vlastných rúk? Myslím si, že máme na to! Pošlite vaše názory a pripomienky. Máme dosť času nato, aby sme to zvládli spoločne. Ženy vždy všetko zvládli a ešte násobne viac! Spojme sa! Sme vzdelané, fundované, empatické, odborníčky a predovšetkým matky! Verím, že by sme zvládli založiť dobrú stranu s tak nevyhnutne potrebným veci riešiteľným programom. Dajme hlavy dohromady! Buďme ženy činu, pretože vidíme, kam sa rútime …a to už kvôli nám a našim deťom, nie je akceptovateľné! Ženy prosím, vyjadrite sa!

Pripravila Libuša Sabová

Foto Renáta Názlerová a Emília Lorinczová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články