Najčítanejšie Vzťahy 

Čo dostalo vaše vnúča do vienka podľa hviezd? Silné, či slabé stránky?

Príroda je najmúdrejším vedcom a najmocnejšou čarodejnicou. Vládne nevyčerpateľnou mozaikou schopností, charakterov a nadania

Tie vtlačí každému tvoriacemu sa človiečikovi do génov. Už od prvého nadýchnutia jeho život zďaleka nie je nepopísaným bielym papierom ľudského osudu. Nášmu dieťatku sú do vienka dané silné i slabé stránky, či chcete, alebo nie kladné i záporné vlastnosti, ktoré môžeme svojou rodičovskou láskou pestovať do krásy alebo naopak úplne zničiť. Detstvo je najotvorenejšie, ale aj najzraniteľnejšie obdobie nášho života. Vlastnosti, ktoré v tomto období rodičia v dieťati potlačia a zablokujú, uvidia svetlo sveta v dospelosti už len veľmi ťažko. Ich hľadanie potom sprevádza neistota, slabosť, uzavretosť, zraniteľnosť, pocit menejcennosti a nízka sebadôvera, ktorá môže prerásť aj do stresu, agresivity a zloby.

Astropsychológia dieťaťa

Nebojte sa horoskopov! Slnečné znamenia zverokruhu sú však len na prvý pohľad „viditeľnou špičkou“ ľadovca astropsychológie osobnosti. Celý horoskop, zostavený presne podľa dátumu a miesta narodenia, je potom otvorenou knihou nášho života. Ďalšie planéty, umiestnenie ktorých vypočíta astrológ, nám prezradí viac.

Baran (21.3. – 20.4.)

Malí baránkovia prekypujú ohnivým optimizmom. Túžia po samostatnosti, bývajú veľmi prísni a spontánni. Medzi deťmi sa cítia veľmi dobre, sú vtipní, neposední pokušitelia a rodení prieskumníci. K správnemu vývoju potrebujú vybitie pretlaku energie – v pohybe, športom, cestovaním. Bezprávie voči slabším trestajú „vlastnými pästičkami“. Bývajú vodcovskými typmi, doslova prekypujú nápadmi. Ak im chýba láskyplné porozumenie, citový chlad si kompenzujú netrpezlivosťou, zbrklosťou, tvrdohlavosťou a hnevom, vedúcim až k agresii. Aká osobnosť z nich môže vyrásť – Lucia Bílá, Leonardo sa Vinci.

Býk (21.4. – 20.5.)

Druhé „rohaté“ znamenie má rovnako ako prvé Baran a tretie Kozorožec silnú vôľu. Na rozvinutie svojich kladov však bezpodmienečne potrebujú pokojnú a stabilnú rodinu. Býva trošku pomalší – neponáhľa sa, o to je však húževnatejší a vytrvalejší. Ak sa rozhodne pre nejakú činnosť- nič ho len tak nezastaví. Je tak trochu pôžitkár – dobré jedlo, mamičkine pohladenie a pekná izbička – to je jeho krédo. Býk je priamy a praktický. Nedostatok rodičovského citu, času a porozumenia si potom kompenzuje zlobou. Keď miluje, tak miluje, keď nenávidí, tak nenávidí. Nič nie je medzitým. Aké osobnosti z nich môžu vyrásť: Honoré de Balzac.

Blíženci (21.5. – 20.6.)

Blíženec je veľmi neposedný a je to rodený prieskumník. Má tisíc záujmov a ťažko si udrží pozornosť. Neustále niečo vymýšľa, tvorí a vtipkuje. Miluje rébusy, testy a hlavolamy. Vždy chce prísť na koreň veci. Montuje, rozoberá a vydáva sa na „objavené cesty.“ Jeho nástrojom a zbraňou je slovo. Má jedinečný dar ľahkej komunikácie a priateľstva. Chýbajúca výchova v ňom uvoľní povrchnosť, nesústredenosť a neporiadnosť. Pozor na kvantitu na úkor kvality. Aká osobnosť z nich môže vyrásť: Miloš Bubán.

Rak (21.6. – 22.7.)

Račie mláďa je plné citu, kúzelnej fantázie a emócií. Priorita pre neho je láskyplná materinská náruč. Potrebuje cítiť lásku a bezpečie. Rodina, domov a príroda sú pre neho veľmi dôležité. Často sa točí okolo kuchyne, varí s mamou a stará sa o zvieratká a rastliny. Deti s citovým deficitom sa doslova zablokujú a uzavrú sa vo svojom „račom pancieri.“ Ťažko dospievajú a únik hľadajú v jedle. Krivdu si do smrti pamätajú. Aká osobnosť z nich môže vyrásť: Sant Exupery.

Lev (23.7. – 22.8.)

Levíčatá sú deťmi slnečnej žiare, ohne a prekypujú energiou. Sú samostatné, štedré a veselé. Nie sú skúpi a užívajú si naplno. Majú odvahu a tvorivého ducha. Milujú všetky víťazstvá. Len prvenstvo im dodáva potrebnú sebaistotu. Ak dosiahnu centrum pozornosti, sú štedrí, vrelí a ochrancovia. Sú to rodení vodcovia. Lev nemá trpezlivosť, ale treba ju pri výchove dopriať jeho rodičom. Nedocenený a nevychovaný lev je egoista, namyslený, tyran a nepozná pokoru. Aké osobnosti z nich môžu vyrásť: Napoleon Bonaparte.

Panna (23.8. – 22.9.)

Veľkým plusom, ktorý dostávajú deti Panny do vienka, je prirodzená poriadkumilovnosť. Dieťa Panna rado pomáha ostatným. Dovoľte mu starať sa o mladších súrodencov alebo mu zadovážte domáceho miláčika. Keď trochu podrastie, bude ho napĺňať dobrovoľníctvo a v dospelosti sa Panny často vrhnú do profesií založených na ponúkaní rôznych služieb. Výborne sa uplatnia aj pri práci s počítačmi, kde využijú svoje logické a analytické myslenie, nadanie majú tiež pre jazyky a všetky exaktné vedy. Umenie nie je tou najsprávnejšou cestou, i keď výnimky sa nájdu. Veď aj taká Brigitte Bardot a Michael Douglas  sa narodili v tomto znamení.

Váhy (23.9. – 23.10.)

Pre váhy sú najdôležitejšie harmonické a vyrovnané vzťahy v rodine. Pocit istoty, rodinného zázemia a lásky je živnou pôdou ich rastu. Sú veľmi citlivé a vnímavé na akékoľvek napätie, roztržky a násilie. Ich veľkou túžbou je byť milovaný a chválený. Problém im robí rozhodovanie a rázny postoj. Ťažko dokážu povedať nie.. Majú radi poriadok, pekné sa oblečenie, plyšové hračky a dobré priateľské vzťahy. Aby dosiahli to čo chcú, dokážu byť výbornými diplomatmi. Hravosť a tvorivosť im otvára cestu k vlastnému rozvoju. Prezieravosť, hrubosť a citový chlad však ľahko zašliapnú ich sebavedomie. Ich niekedy až priveľmi krehká vnútorná váhavosť či rodičovský nezáujem ich vedú k náladovosti, uzavretosti a citovej nevyváženosti. Aká osobnosť z nich môže vyrásť: John Lenon.

Škorpión ( 24.10. – 22.11.)

Škorpión to je malé „rentgenové oko,“ ktorému nič neujde. Má obrovskú schopnosť preniknúť aj do najskrytejších stránok nášho života. Tajomstvo, záhady, dobrodružstvo a pozor aj nebezpečenstvo, ho doslova lákajú ako mucholapka muchu. Škorpión má očarujúce charizma, ktoré z neho často robí vodcu. Miluje hlavolamy a rébusy. Rád sa „bojí“ v bezpečí maminho náručia pri počúvaní napínavých príbehov. Prezieravá výchova v ňom vyvolá nenávisť, deštrukciu až sebazničujúce tendencie. Aká osobnosť z nich môže vyrásť: Karel Hynek Mácha.

Strelec (23.11. – 21.12.)

Detským strelcom v žilách koluje nepokoj ná krv divokého koňa. Sú to malí Ikarovia, ktorých ich nápady vynášajú do nebeských výšin. Ich ideály sa občas „roztopia“ a oni si pri páde „rozbijú nos“ o tvrdú zem. Bývajú však nesmiernymi optimistami. Potrebujú cítiť slobodu a voľnosť. Rodičovské záchranné krídla nesmú byť príliš citeľné. Neustály pohyb a zmena – to je motto strelcov. Prekypujú nápadmi, ktoré však často musí do konca dfotiahnuť niekto iný. Ak niekto priveľmi spútava ich temperament, buď si prestanú veriť, alebo sa premenia na „premúdrelých“ nafúkancov. Aké osobnosti z nich môžu vyrásť: Miloš Forman.

Kozorožec ( 22.12. – 20.1.)

Posledné „rohaté“ znamenie má obdivuhodne pevnú a cieľavedomú vôľu. Jednoroh má silu z ocele. Malý kozorožec je rodený aristokrat. Nebýva členom tradičných detských skupiniek. Vždy stojí aspoň o krôčik ďalej. Je veľmi samostatný a disciplínovaný. Svoju jemnú dušu len málokomu otvorí. Vyžaduje pevnú disciplínu. Nebezpečie vo výchove predstavuje „niečo za niečo“ – budem ťa mať rád keď… Aké osobnosti z nich môžu vyrásť: Karel Čapek.

Vodnár (21.1. – 18.2.)

Malí vodnári  akokeby k nám občas zavítali z nejakej inej planéty. Vznášajú sa vo výškach, do ktorých my dospelí často ani nedovidíme. Filozofujú, premýšľajú a prichádzajú s originálnymi nápadmi. Nie je ľahké „stiahnuť“ ich z oblakov na pevnú zem. Potrebujú oporu v blízkej, spriaznenej duši, ktorá by ho ukotvila. Milujú plyšové hračky a čarovné rozprávkové postavičky. Necitlivá výchova v nich všetko otočí naruby. Prestanú pre nich platiť záväzné pravidlá a svoje okolie šokujú. Aká osobnosť z nich môže vyrásť: Jules Verne.

Ryby ( 19.2. – 20.3.)

Malé rybičky mieria opačným smerom ako vodnár: ich cieľom sú nedozerné hĺbky skrývajúce korene života. Opustiť bezpečie maminho bruška sa im veľmi nechce. Sú to nežné, krehké dušičky, ktoré akoby boli intuitívne napojené na svojich rodičov, súrodencov a priateľov. Z tónu reči a atmosféry okolo seba podvedome vycítia radosť, napätie, či zlobu. Urobia všetko preto, aby bola doma pohoda a najmä láska. Tá je u rybičiek živnou pôdou pre rozvoj a rast. Napätie, zlo a nenávisť ich priam fyzicky bolia. Strach zo straty láskavej maminej náruče ich doslova mučí. Aká osobnosť z nich môže vyrásť: Albert Einstein.

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články