Móda Najčítanejšie 

Chcem sa s vami podeliť o mimoriadny zážitok z módnej show, na ktorej sme všetci plakali! !

Práve sme sa vrátili z prekrásnej módnej prehliadky ikony slovenskej módy Lýdie Eckhardt. Fotografia je zo záverečného defílé, pri ktorom všetci plakali. Nie preto, že by Lydka už nechcela ďalej tvoriť  a robiť nám radosť so svojimi modelmi, ale celkovým poňatím módnej show, jej gradáciou a záverečným dojímavým vyvrcholením celej prehliadky, o ktorej vás budeme podrobne informovať neskôr. Teraz len bezprostredné dojmy. Bez nadsádzky, Lýdia je mimoriadny človek! Nielen svojim talentom, ako dokáže 26 rokov tvoriť modely, ktoré by chcela mať vo svojom  šatníku každá žena, ale aj svojim intelektom, vyžarovaním, empatiou, ľudskosťou a neviem, aký prívlastok by som ešte použila. Jednoducho čaro jej osobnosti je niečo mimoriadne a to sa premieta aj v jej  modeloch a celkovom poňatí galavečera.

Je ráno a chcem dopísať, prečo sme včera večer plakali. Lydka totiž napísala knihu „Bežať šťastiu oproti,“ ktorú pokrstilo to malé dievčatko vedľa nej. Je to dcérka známej herečky, tanečnice a manekýnky Mary Lukama, ktorá 15 rokov s Lydkou spolupracuje. Teraz čaká druhé dieťatko a tak na móle chýbala. Ako krásne Lydka všetkým ďakovala za to, že nám ostatným môže už toľké roky prinášať radosť, nás všetkých dojalo. Myslím, že aj Lydka si musela utrieť slzu. Kniha určite stojí za to, aby ste si ju prečítali.

Lýdia Eckhardt – Bežať šťastiu oproti

Je to úprimná spoveď a unikátny zákulisný pohľad na život úspešnej slovenskej módnej návrhárky. Žena, ktorá vždy bez váhania bežala svojmu šťastiu oproti a nenechala sa odradiť ani tŕnistou a hrboľatou cestou, je inšpiráciou a zdrojom hodnotných skúseností. Začínala od nuly a dnes oslavuje 26. rokov v brandží, vďaka svojej vôli, práci, hodnotám a pokore. Jej autobiografia je preto silným motivačným príbehom, v ktorom sa nájde každá žena.

Lýdia Eckhardt vo svojej knihe otvára nielen dvere svojho salónu ale najmä svoju dušu. Rozpráva  príbeh obyčajného dievčaťa z Humenného, ktoré prišlo do Bratislavy s veľkým nadšením študovať právo, ale keď sa jej minuli finančné prostriedky od rodičov, chopí sa prvých brigád. Upratuje v rodinách, stará sa o deti, v noci chodí na stanicu vykladať balíky a vo voľných chvíľach – šije. Chvíľku sa zdá, že z nej naozaj bude úspešná právnička, ale to už sa jej modely zapáčili okoliu a hobby “ krajčírky “ nadobúda vážnosť. Lýdia šije a šije a naberá odvahu na kariéru v móde. Začiatky podnikania ju zocelia a neraz aj šokujú: v malej firmičke s plochou 48 metrov štvorcových – bez telefónu –  robí naozaj všetko, upratuje, nakupuje, navrhuje, šije, škrtí výdavky, donekonečna ráta, až kým si nevybaví svoj prvý úver, s „výhodným“ úrokom 19 percent!!!

Prichádzajú prvé verejné prehliadky, plné entuziazmu, ale bez sponzorov, vizážistov či  kaderníkov. Po piatich rokoch tvrdej driny pribúda nový veľkorysý priestor na Hviezdoslavovom námestí, ďalšie línie – okrem dámskej exkluzívnej, aj pánska, výroba okuliarov či ručne maľovaných  šatiek s jej logom. A nové úvery, nové skúsenosti, nové výzvy… Slnečných podnikateľských dní nie je veľa, prevládajú búrky, aj zemetrasenia. Stále si však uvedomuje, že výmole a obité kolená patria k jej ceste a dnes, po 26-ich rokoch je hrdá, že sa nevzdala. Najviac ju teší, že ešte aj teraz s ňou pracujú kolegyne, s ktorými začínala.

S nadhľadom predkladá čitateľom svoju odžitú vysokú školu podnikania a verí, že pomôže tým, ktorí zvažujú vlastný biznis. V knihe prezrádza ako sa naučila hovoriť nie, čo pre ňu znamená žiť svoje slovo, kedy pochopila, že sa nedá ísť vždy na 100 percent a či sa dá čeliť závisti.

Ružové okuliare naša legendárna módna návrhárka nenosí, má ich priamo v srdci a ním miluje život vo všetkých jeho farbách.

PS: Modely z prehliadky vám priblížime v najbližších dňoch.

Libuša Sabová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články