Najčítanejšie Zdravie 

Chcem niečo napísať o mojej milovanej maminke

Má 80 rokov. Takto pred rokom sme bojovali nielen o jej zdravie, ale dokonca o jej život. Prešli sme si peklom a doslova sme boli až na samom dne. Ale jej silná vôľa, moje vedomosti z dlhoročnej práce s ľuďmi v oblasti fittness a buldočia disciplína ju z neho vytiahli. Nebudem vám podrobne opisovať, čo všetko sme podstúpili, to je na iné fórum. Ale verte mi, že každodenná 24 hodinová starostlivosť, pravidelná zdravá strava, dva krát za deň cvičenie, veľa lásky, trpezlivosti, záujmu, rozprávania sa, nádeje, povzbudzovania, objatí sa oplatili. Po troch mesiacoch od operácie sme na kontrolných vyšetreniach zistili, že má vďaka zdravej strave a cvičeniu o 15 kg menej. Zmizla jej cukrovka, vysoký tlak, prestala brať lieky na štítnu žľazu, zvýšila sa jej výkonnosť, spevnili svaly…Jednoducho každý lekár jej povedal, že 20 rokov nemala také výborné výsledky.

Dnes moja 80 ročná maminka chodí sama bez opory, užíva si na chalupe plným priehrštím každý deň. Môj 86 ročný tatino mi občas zavolá, že pomoooc, už je moc zdravá, furt ma len naháňa, stále chce niečo robiť. Každý deň pravidelne cvičí cvičenia z DVD Zdravý chrbát, ktoré jej najviac pomohli a ovláda ich do bodky.

Takto pre mňa vyzerá šťastie.Také, ktoré cítim hlboko, bytostne, priamo v srdci, až s trepotajúcimi sa motýlimi krídlami. Som vďačná za každý moment s mojimi rodičmi, s mojím drahým a s našimi láskami. Som vďačná za to, že sú všetci zdraví, môžeme tráviť spolu veľa času, užívať si nádhernú prírodu a život plným priehrštím.
Áno, také jednoduché OBYČAJNÉ ŠŤASTIE!

 

Záleží vám na vašich blízkych? Chcete im a vašim rodičom pomôcť k lepšej kvalite života? Ak áno, stačí ich motivovať a prejaviť záujem. Podarujte im zdravie.

Vaša Zora Csoborová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články