Dobré rady 

Beriete na dovolenku vnúčatá? Ako ich prestravovať?

Dovolenka a deti. Dilema všetkých rodičov, ktorí sa so svojimi ratolesťami chystajú počas leta cestovať za spoločným oddychom začína už pri balení, to najhoršie však prichádza s plánovaním detského jedálnička. Čoraz častejšie však sa na túto „misiu“ podujmú aj starí rodičia. Patríte k nim i vy? Potom si určite nechajte poradiť, čo im pribaliť pod zub, aby boli spokojní aj tí najprieberčivejší jedáci.

Počas leta sa mnohí z nás vydajú oddychovať k moru. Pláž, slnečné počasie a nové exotické chute sú naozaj veľkým lákadlom. Rodičia to však môžu vidieť aj inak, pretože majú plnú hlavu starostí, ako prestravovať deti. Často ich totiž nevyriešia ani all inclusive pobyty – drobci, zvyknutí na „domácke“ chute vedia byť poriadne prieberčiví! Neraz preto ustúpia a namiesto jedla plného potrebných živín a vitamínov im jednoducho naservírujú porciu dobre známych hranoliek (či iných polotovarov). Raz darmo, nespokojné dieťa presvedčí aj skalných prívržencov zdravej stravy. Ako nenarušiť jeho jedálniček a životosprávu, donútiť ho, aby jedlo počas dovolenky všetko potrebné a pritom ulahodiť jeho maškrtnému jazýčku?

Vyberte zo špajze

Ani pri tých luxusnejších dovolenkách sa netreba spoliehať na to, že tamojšia strava bude našim najmenším chutiť. Vhodné je, ak si spolu so zoznamom oblečenia a ostatných vecí spravíte podobný – so surovinami a produktmi, ktoré má váš vnúčik rád.  Rozhodne tým nič nepokazíte, mať plán B je na dovolenke s deťmi viac než vítané!  Zbaľte si aspoň:

  • Obľúbené ovocné výživy – výhodnou sú známe chute, ktoré drobec pozná a chutia mu
  • Oriešky, zmesi a semiačka – zasýtia v čase najväčšej krízy, keď dieťa prepadne hlad napríklad na pláži či výlete
  • Cereálie – ani v najlepšom hoteli nemusia mať tie správne, preto zabaľte balíček na prípadné raňajky
  • Bylinkový čaj – napríklad mätový či kamilkový, ktoré pomôžu s trávením
  • Cereálne tyčinky bez pridaného cukru

Stavte na trvanlivé produkty, ktoré sa ľahko skladujú a neuškodí im prípadné teplo. Pokiaľ cestujete autom, nezabudnite dať vhodné potraviny do chladiaceho boxu. Ak sa aj drobcovi niečo znepáči, nerobte si z toho ťažkú hlavu. Aj vy si predsa chcete oddýchnuť, nie iba stáť za sporákom a vyvárať pre ostatných členov rodiny. Už naše staré mamy vraveli, že „hlad je najlepší kuchár“, vedzte, že aj vaše ratolesti si na stravu počas dovolenky určite zvyknú.

Náš tip

Aj keď sa na spoločný čas s vnúčatami na dovolenke určite tešíte, nenechajte nič na náhodu a vopred všetko poriadne naplánujte. Najčastejším problémom môže byť práve strava. Dojčenské pokrmy a výživy OVKO však hravo vyriešia aj tento problém! V pestrom portfóliu produktov nájdete to pravé pre svoju ratolesť už po ukončení jeho 4.mesiaca. Vyberať môžete z ovocných i zeleninových príkrmov; pokiaľ však vek dieťatka dovoľuje v jedálničku i mäso, môžete sa spoľahnúť na hotové jedlá s kuracím, morčacím alebo teľacím. Hotové jedlá a výživy obsahujú len tie najkvalitnejšie suroviny spĺňajúce prísne normy a odporúčania pediatrov. Viac na www.ovko.sk

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články