Aktuálne Dobré rady 

Efektný pomocník do vašej spálne

Spálňa je miestom blahodarného odpočinku, intímnych chvíľ, ale tiež rodinnej domácej pohody, keď si chcete napríklad poleňošiť a celý deň stráviť v posteli. Skvelým trikom, vďaka ktorému bude vyzerať vždy uprataná, sú prehozy na posteľ.

Inšpirácia – Matějovský

Spánok je pre organizmus človeka veľmi dôležitý, počas neho dochádza k regenerácii buniek a telo načerpáva novú energiu. Ľudia, ktorí kvalitne spia, sú zdravší, výkonnejší a šťastnejší. Na kvalitu spánku vplýva viacero faktorov. Negatívne naň pôsobí napríklad stres, užívanie niektorých liekov, ale aj nevhodné stravovanie. Odborníci sa zhodujú tiež v tom, že v spálni by nemal mať miesto ani televízor a ani iné elektronické zariadenia. Pozitívne ho však môže ovplyvniť zariadenie spálne. Udržiavajte v nej poriadok, zbavte sa zbytočností a stavte skôr na minimalizmus. Na psychiku, a teda aj kvalitu spánku, majú vplyv aj farby. Na steny spálne aj bytové doplnky v nej sa odporúčajú modré odtiene. Táto farba upokojuje, pomáha ku kvalitnému a relaxačnému spánku. Napomáha znižovať vysoký krvný tlak, optimalizovať srdcovú frekvenciu a prehlbovať spánok. Ak chcete dobre spať, spálňu vyvetrajte a zaľahnite ešte pred polnocou, ideálne každý večer v rovnaký čas.

Inšpirácia – Matějovský

A posteľ je uprataná…

Mať dokonale upratané je niekedy nad ľudské sily. A rozhádzaná posteľ nie je práve príkladom dokonalého poriadku. Ak si však na ňu zaobstaráte prehoz, ustlaná posteľ bude hračkou a hneď bude miestnosť vyzerať čistejšie a upravenejšie. Môžete si vybrať prehoz taký istý ako obliečky alebo ho farebne a typovo ladiť do celkového zariadenia spálne. „Ponúkame prehozy na jednolôžka, dvojlôžka, na detskú postieľku a dokonca aj vo francúzskych rozmeroch. Náplň tvorí vrstvené duté vlákno a povrch je z oboch strán zo 100% bavlny, pričom prehoz je na celej ploche ozdobne prešitý,“ hovorí Alena Samková, riaditeľka spoločnosti Matějovský, tradičnej českej značky posteľných obliečok a bytového textilu. „Upokojujúce“ modré odtiene nájdete napríklad na prehoze Indigo s motívom pávích pierok, prehoze Grande či Lavio s netradičnou kombináciou vzoru kvietkov a kára.

Zdroj foto: Matějovský

 

 

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články