Najčítanejšie Vaše príbehy 

Áno, aj na tých prvých fotografiách som ja, hovorí 65-ročná Martuška

Žijem v Rakúsku. Prišla som sem pred 22 rokmi ako opatrovateľka. V rodine, kde som pracovala, som si našla manžela. On bol vdovec, ja som bola rozvedená. Sme spolu už 7 rokov. Som mamou 2 synov, babkou a dokonca i prababkou, ktorí žijú na Slovensku. Ešte pred štyrmi rokmi som vyzerala takto (fotografie z tých čias nemám kvalitné, lebo som sa len veľmi nerada fotila):

Bola som po ťažkej operácii a skoro rok som preležala v posteli a zajedala svoju nemohúcnosť. Ale vďaka manželovi som sa chvalabohu pozviechala.

 

V prvom rade som si upravila stravu, od základu som svoj jedálny lístok zmenila. Potom pridala cvičenie. Doslova som 5 – 6 krát do týždňa drela vo fitku.

Keďže žijem v Alpách, v regióne Salzkamergut, pridala som vysokohorské túry a beh. Nemala som problém zabehnúť aj 50 km. Behala som denne, veď som mala ako dôchodkyňa čas, kým som si neodpálila druhé koleno. Po jeho výmene som sa skoro z toho dostala. Ale schudla som 43 kg.

 

 

Vďaka športu a upravenej váhe som sa zbavila užívania 12 liekov denne. Takže môžem len potvrdiť, tam, kde je vôľa, je aj cesta. Výhovorky neplatia. Zmena životného štýlu mi neskutočne prospela. Som úplne iný človek. Šťastná, zamilovaná, v plnej kondícií, radosti zo života.

Život je taký nádherný, ale krátky a druhú šancu neponúkne. Takže žime tu a teraz. My si ho spolu s manželom užívame plným priehrštím. Pevná vôľa a sebadisciplína všetko zdolá!

Možno sa niekto opýta, kde som dala zvyšnú kožu po schudnutí. Vďaka cvičeniu to nie je také zlé. Áno, niekde visí, ale to už v mojom veku neriešim. Hlavne, že som zdravá a spokojná!

Text a foto Martuška Reizelsdorfer Patzová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články