Krása Najčítanejšie 

Ako si Sophia Loren udržuje svoju krásu?

Na začiatku filmovej kariéry tejto talianskej hviezdy jej mnohí odporúčali plastickú operáciu nosa. Iní boli presvedčení, že by mala schudnúť. Odmietla to, lebo pre ňu bola a stále je dôležitá prirodzená krása. O tajomstvách svojej krásy Sophia Loren hovorila aj v knihe „Ženy a krása.“ Práve z nej sme vybrali niekoľko tipov aj pre vás.

Herečka si dáva veľký pozor  na stravu, ale nikdy nedrží diétu. Hovorí, že lepšie je jesť častejšie menšie porcie. Sophia konzumuje veľa zeleniny, trochu mäsa a ovocia, pije dva litre vody denne a už roky dodržuje 2-3 pôstne dni v mesiaci. Neodoprie si ani sladké jedlá a cestoviny. Ale ako sama hovorí, hlavným tajomstvom jej príťažlivosti je sebadisciplína. Len ťažko budete neodolateľní, ak budete leniví.

Sophia konzumuje olivový olej lisovaný za studena, ktorý si aplikuje aj na pokožku. Čím je staršia, tým používa menej mejkapu. Hrubá vrstva mejkapu na staršej žene nevyzerá dobre. Stará sa o seba, ale vek nekompenzuje kozmetikou. Veľmi dôležitý, ako sama hovorí, je spánok. Snaží sa spať aspoň 8 hodín. Ráno cvičí, chodí po záhrade, dýcha čerstvý vzduch, rozpráva sa s kvetmi  a intenzívne vníma ich vôňu. V jej jedálničku by ste nenašli vyprážané jedlá, ani maslo.

Sophia Loren je presvedčená, že príťažlivosť človeka súvisí s jeho náladou. Preto odporúča tešiť sa z každého okamihu života. Dôležité je byť obklopený ľuďmi, ktorí sú vám drahí. Treba sa vyhýbať stresu, strachu a robiť hlavne to, z čoho máte radosť. Môže to byť čítanie, ale aj relax pri západe slnka. Ale hlavne život si treba užívať!

Foto Depositphotos.com

Pripravila LIS

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články