Najčítanejšie Predstavujeme vám 

Ako nájsť vnútorný pokoj? Dozviete sa z knihy Marcely Laiferovej. Veľmi zaujímavá téma, ale aj ľudia, ktorí ju krstili.

Naša spokojnosť nezávisí len od dostatočného pohybu a zdravého stravovania. Tým najdôležitejším kľúčom k šťastnému životu je mentálna pohoda. Prežila som a ešte vždy žijem veľmi dynamický život a niečo z neho – zo získaných pohľadov, informácií a najmä skúseností – to by som  vám rada prezradila. Ako efektívne odbúrať stres, riešiť problémy a nerobiť si zbytočné starosti? Na tieto otázky môžeme nájsť odpoveď aj vo svojom bežnom živote, hovorí autorka knihy Marcela Laiferová. Knižku si samozrejme môžete kúpiť, ale teraz vám prezradíme, prečo ju krstili práve títo ľudia, ktorých isto z titulnej fotografie poznáte.

Profesor Pavol Traubner. Jeho manželka, pani Katka mi prezradila, že keď sa vysielala Pošta pre teba, Marcela Laiferová sa chcela stretnúť s profesorom Traubnerom, aby mu prostredníctvom tejto relácie poďakovala za profesionalitu, ľudskosť, ochotu liečiť každého, kto sa na neho obráti.

Na fotografii manželia Traubnerovci s najmladšou vnučkou.

Marika Eisler Studeničová,  redaktorka a spisovateľka, autorka mnohých životopisných kníh. Často písala aj  o Marcele Laiferovej, ale na krste zdôraznila jedno: je to žena, ktorá je mimoriadne prajná. Každému želá len to najlepšie. Veľmi múdra a vzdelaná. Poradí každému, kto sa na ňu obráti. Veď je aj lekárka, astrologička a v neposlednom rade má obrovské životné skúsenosti, ktoré vie spracovať a posunúť ďalej.

Gabriela Belopotocká z vydavateľstva Ikar zdôraznila aj výtvarný talent pani Marcely, ktorá svoju knihu ilustrovala vlastnými obrazmi krásnych kvetov. Marcela sa naučila techniku enkaustika – maľovanie so žehličkou tak dokonale, že jej obrazy sú umelecky hodnotné.

Katka Brichtová celú akciu moderovala a vyzerala veľmi dobre.

Na tejto fotografii vidíme šťastnú babičku Marcelu so synom, nevestou a vnučkou. Práve jej nevesta má na vydaní tejto knihy veľkú zásluhu. Marcela ju totiž písala rukou a jej nevesta, biochemička, ju napriek náročnému povolaniu prepisovala do počítača.

No a tu je ešte vždy usmiaty a dobre naladený „red“ Jožko Oklamčák. Poznáme sa už veľa rokov. To ešte nemusel nosiť klobúk, lebo mal husté háro.

Text a foto Libuša Sabová. Anna Olvecká, Noro Meszáros

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články