Aktuálne Dobré rady 

Aj lekári odporúčajú med so škoricou

Zabraňuje infarktu, znižuje hladinu cholesterolu a posilňuje imunitný systém. Med je pre zdravie človeka neoceniteľný. Konzumujú ho ľudia na celom svete. Niekto s chlebom a maslom, iní si ho dávajú do čaju, či kávy. Akokoľvek ho konzumujete, med je zdravý. Ak však chcete znásobiť jeho účinok, zmiešajte si ho so škoricou. Je to nádherná kombinácia, ktorej verili už aj starí Gréci, či Egypťania, že med zahojí rany, či predlžuje život… Aj dnes, v dobe modernej medicíny má med svoje miesto. Ak ho budete konzumovať spolu so škoricou, pomôže pri týchto zdravotných problémoch:

Pacienti, ktorí trpia na osteoartritídu

Ráno, na obed a večer  šálka (250 ml) horúcej vody a dve polievkové lyžice medu s 2 lyžicami škorice.

Ochorenie srdca a cholesterol

Namiesto dezertu med zmiešaný so škoricou. 2 lyžice medu a 3 čajové lyžičky mletej škorice s 2 dl horúcej vody. Tento nápoj vraj zníži za dve hodiny až 10% cholesterolu. Uľahčuje aj dýchanie a posilňuje prácu srdca. Med a škorica vrátia žilám elasticitu. Treba užívať trikrát denne.

Infekcia močového mechúra

1 šálka vlažnej vody, 2 lyžice medu a 1 lyžica škorice. Odstraňuje infekciu močových ciest.

Bolesť zubov

5 lyžičiek medu a 1 lyžica mletej škorice Trikrát denne užívajte a zuby vraj prestanú bolieť.

Ak vám je zima

2lyžice medu a štvrť lyžičky škorice. Treba konzumovať trikrát denne počas troch dní.

Chudnutie

Škoricovo medový nápoj treba piť ráno pred raňajkami a večer pred spaním. Pravidelná konzumácia znižuje hmotnosť a pomáha pri spaľovaní tukov.

Foto Depositphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články