Dobré rady Najčítanejšie 

Žiadnej žene po päťdesiatke neuškodí trochu egoizmu

Dosť bolo obetovania sa. Každý človek má právo na svoje záujmy. Tým nechceme povedať, že sa prestanete starať o rodinu. V našom článku nechceme hovoriť o egoistickom človeku, ktorý vyžaduje, aby sa všetko krútilo len okolo neho, ktorý sa správa tak, ako sám uzná za vhodné a pritom nemyslí na druhých ľudí. My chceme hovoriť o sebectve, ktoré je jednou z foriem prejavu pudu sebazáchovy. Máme to od prírody, že každý by sa mal najskôr postarať o seba a až potom o ostatných.

Sebecké ženy sú úspešné ženy a to vôbec nezávisí od postavy, či držania tela. Úspešná žena, to je spôsob myslenia, životného štýlu, správnej reči, svetonázoru. Pre egoistickú, úspešnú  ženu neexistuje žiadna prekážka. Ide si za svojim cieľom. Rozmýšľa, ako ho dosiahnuť. Nadväzuje priateľstvá s ľuďmi, ktorí môžu byť užitoční, peniaze investuje do spoľahlivej banky… A čo je dôležité, racionálne sebectvo má veľké plus: pomáha zbavovať sa ľudí, ktorí využívajú vašu láskavosť. Mäkký človek sa totiž bojí čokoľvek inému odmietnuť, aby ho neurazil. Pre egoistku to nie je problém.

Egoistická žena vyzerá vždy dobre. Má sa rada a stará sa o svoj bezchybný vzhľad . Egoistická žena sa venuje svojim záľubám. Rada si posedí v kaviarni  s priateľkami pri šálke dobrej  kávy, často si užíva masáž, pravidelne chodí ku kaderníkovi, ku kozmetičke.  Sebecká žena sa stará o svoje zdravie. Pravidelne navštevuje lekára, každoročne absolvuje preventívne lekárske prehliadky. Ak zistí, že niečo nie je v poriadku, okamžite vyhľadá lekársku pomoc. Egoistická žena športuje, lebo chápe, že pohyb má pozitívny vplyv na jej zdravie. Sleduje svoju výživu, aby bol obsah bielkovín, sacharidov a tukov v strave v správnom pomere. Pravidelne sa váži, lebo vie, že tučná žena vyzerá staršie. Egoistická žena spí 8 hodín denne, lebo dobrý spánok spomaľuje starnutie a vďaka nemu je v dobrej kondícii.

Egoisti sú aj emocionálne veľmi stabilní ľudia. Sú odolní voči stresu, dokážu udržať svoje emócie pod kontrolou. Vedia, že keď sa rozčúlia, tak im to na kráse nepridá! Pod očami sa im urobia vačky, pleť ochabne, je matná. Preto sa egoistická žena vyhýba problémom i nepríjemným myšlienkam. Takáto žena dosiahne to, o čom sníva, a preto je šťastná, spokojná so životom a v každom veku vyzerá atraktívne. Vďaka jej pohode, je v pohode celá rodina a vládne tam šťastie a láska.

LIS

Ilustračná foto Deposiphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články