Aktuálne Vaše príbehy 

Ženy milujú kvety. Možno preto, lebo sa v nich vidia?

Françoise Saganová napísala: “ Vydatá žena sa pozná podľa toho, že si sama kupuje kvety.“ Som zrejme iná. Kvety si nekupujem, nestrihám v záhrade, netrhám na lúke. Mám rada kvet v jeho prirodzenom prostredí. Sledujem ho ako rastie jeho byľ, lístky sa rozvinú, nasadia sa puky a pomaly sa roztvoria do farebného kvetu. Každý kvet má svoju vôňu. Inú pri rannej rose, inú za slnka lúčov, po daždi, či za noci. A keď príde ich čas lupienky zhadzujú, hlávky sa sklonia. Prúd ich života a krásy sa zastaví.
Ján Smrek napísal: Žena a kvet, alebo kvet a žena, to je tak jedno, že si nevyberieš, tak splývajú ich mená,…
Ženy milujú kvety, možno preto, lebo sa v nich vidia. Zrkadlia ich čistotu, krehkosť. Možno i odolnosť poradiť si s vetrom.
Žena je emocionálna. Je ako žltý kvet. Ponúka optimizmus, dôveru, priateľstvo. Inšpiruje a tak napomáha tvorivosti. A rovnako čas od času je plná úzkostí hľadajúca oporu.
Žena je bytosť čistá. Je ako biele lupene kvetu. Vyznie ako jednoduchá, čitateľná ale rovnako vie byť nevľúdna a chladná ak má svoje dni.
Žena prinášajúca upokojenie. Je ako modrý kvet. Sprostredkuje pocit spokojnosti a nekonečnej harmónie. Je farbou pre udržanie tradícii a dlhodobých vzťahov. A rovnako vie vyslať chlad, odmeranosť a nepriateľstvo ak má na to svoje dôvody
Žena je bytosť duchovná. Je ako fialový kvet. Povzbudzuje k zamysleniu a komunikácii o podstate bytia, vzťahov, pravdy,…
Žena stimuluje, je vášnivá. Je ako červený kvet. Vyvoláva vzrušenie a aktivizuje až na inštinktívnej úrovni. Niekedy sa môže zdať až agresívna vo svojom naliehaní.
„Žena je nežnejšia ako kvet, ale tvrdšia ako kameň“, napísal pán Beudelaire. …
A má pravdu, len dodávam, že aj kameň sa časom rozsype na drobný piesok, ak sa naň príliš často pritlačí.
Text a foto Veronika Bahnová
Ilustračná foto Depositphotos.com

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články