Aktuálne Dobré rady 

Zázvor, výborný tip na ošetrenie podráždenej pokožky hlavy

Prírodné masky a oleje sú osvedčeným prostriedkom  na ošetrenie podráždenej pokožky hlavy, proti lupinám a dokonca zabraňujú aj vypadávaniu vlasov. Zázvor je zázračná hľuza, ktorá zlepšuje celkovú štruktúru vlasov a zmierňuje niektoré vlasové problémy. Samozrejme, že pri veľkom vypadávaní vlasov treba navštíviť lekára, aby zistil pravú príčinu, ale pri miernom vypadávaní, môže byť pravidelné používanie zázvoru prospešné. Tu sú tipy, ako vlasy rozmaznávať pomocou čerstvého zázvoru.

Octová maska

  • 0,7 l octu z bieleho vína
  • 2 kusy zázvoru veľkosti palca

Postup je jednoduchý. Olúpaný zázvor nakrájajte a nechajte v octe najmenej 3 týždne na teplom mieste (izbová teplota). Potom preceďte ocot do čistej a suchej fľaše. Po každom umytí vlasov šampónom vlasy ešte prepláchnite týmto octom a nechajte pôsobiť aspoň 5 minút. Pri pravidelnom používaní vlasy spevnejú a budú sa pekne lesknúť.

Na lupiny – maska so zázvorom

  • 3 lyžice olivového oleja lisovaného za studena
  • 1 ks zázvoru, veľkosti palca

Zázvor osušte, nadrobno nakrájajte a pretlačte cez lis na cesnak. Zmiešajte šťavu a časť zmesi s olivovým olejom. Naneste zmes na suché vlasy a niekoľko minút masírujte. Potom nechajte na hlave pôsobiť asi 10 minút. Dobre je hlavu držať v teple, preto ju omotajte uterákom. Potom vlasy dôkladne spláchnite jemným šampónom.

Na podráždenú pokožku hlavy

Uverte zo zázvoru čaj a vlažný naneste na pokožku. Nechajte pôsobiť asi 5 minút.

Foto Pixabay.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články