Aktuálne Dobré rady 

Začíname chudnúť s MUDr. Karolom Džupom

Príspevky o výžive MUDr. Karola Župu máte veľmi radi. Na chvíľu sa odmlčal, lebo písal román, ale nový impulz prišiel po nečakaných skúsenostiach jedného dobrého priateľa.

Objednal si „chudnúci plán“ od jednej nemenovanej firmy, za ktorý dopredu „vysolil na drevo“ 960 €! Po niekoľkých dňoch precízne dodržiavaného rozpisu, mi úplne zlomený zavolal, že je „rozbitý na blato“. Bolo mu špatne, krútila sa mu hlava, triaslo ho, odpadával, nedokázal sa pohnúť, nevedel piť, jesť, spať, vnímal pachuť „zubatej“… Dalo to dosť roboty, aby sme to spoločne zvládli…
Takže, som sa rozhodol, že v niekoľkých dieloch postupne zverejním princípy racionálnej redukcie nadbytočnej telesnej hmotnosti, ktoré sa mi v dlhoročnej praxi osvedčili. Pridám aj údaje o niektorých „tukožrútoch“. Mám iba jedinú podmienku. Úpenlivo Vás prosím, držte sa vždy zdravého rozumu a neskočte na dômyselné návnady kdejakých špekulantov!

NA NOVÝ ROK ZAČÍNAME SPOLU CHUDNÚŤ?

Najprv niekoľko zásadných poznámok:

1. Z odporúčaní preventívnej výživy, ktorým som sa venoval doposiaľ, si záujemca mohol zobrať všetko alebo niečo a nikdy neprerobil. Hoci vykonal, čo i len malú zmenu oproti stávajúcej situácii, ktorá mu nevyhovovala, urobil viac, než tomu bolo do týchto chvíľ.

2. Preventívna výživa môže obezite zabrániť, ale na jej zvrátenie je už potrebná liečebná výživa.

3. Pri riešení obezity buď liečebný plán: po A) prijmem (teraz nehovorím o jeho kvalite), otrocky dodržím, alebo po B) sa začnem utvrdzovať, že JA som „špecifický“ prípad. V prvom prípade si po určitom čase priebeh prehodnotím (najkratší termín prvého hodnotenia je 6 týždňov od začiatku kúry), ale zatiaľ ho meniť nesmiem! Prečo? Lebo, metabolické časy (aj v prípade riešenia obezity sú to 3 mesiace, presnejšie 76 dní) sa nedajú skrátiť, okabátiť, ani podplatiť. V druhom prípade nachádzam „dôkazy“, že … na mňa ste prikrátki „odborníci“ na výživu … Keď som si obezitu spôsobil sám, môžem obalamutiť kohokoľvek, iba seba samého nikdy! Ak si to neuvedomím a nezmením, potom nielenže nechudnem, ale naďalej priberám a som vhodným aj výhodným objektom pre výživovo – chudnúce experimenty (i špekulácie). Najmä, keď mám tučné konto. Čiže, zásadnou otázkou je:

CHCEM ALEBO NECHCEM schudnúť? A TO JE len a len V HLAVE!

MUDr. Karol Džupa

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články