Ako to robím ja Najčítanejšie 

Začala som sa mať rada a som šťastná, hovorí Eva (58)

Nie je to ešte tak dávno keď som si kupovala všetky módne a lifestylové časopisy a so záujmom som čítala články o tajomstvách svetových hviezd, vďaka ktorým sú stále krásne, mladé a sexy. Zapisovala som si ich recepty zdravej výživy, chcela som mať fitness trénerov,  vďaka ktorým by som mala dokonalú postavu. Chcela som si zapamätať všetky dobré rady, ako milovať svojho manžela a ako byť milovaná. Jednoducho som chcela zastaviť starnutie tak, ako sa to „darí“ hollywoodskym hviezdam. Dnes už viem, že sa to nedá a preto moja rada všetkým 30 ročným ženám znie: neplytvajte svojou mladou energiou, aby ste bojovali s časom. Vek nad vami aj tak vždy vyhrá! Buďte sami sebou, nedávajte si na tvár žiadnu masku, ale si užívajte život so všetkým, čo prináša.

Pred dvomi rokmi som si nechala vyrásť vlasy a mám konečne po rokoch svoju farbu. Pokiaľ ide o stravu, jem všetko to, čo mi chutí a vôbec mi nevadí, že som pribrala 10 kíl. Mojim jediným pohybom sa stala ranná prechádzka so psom. Zredukovala som aj obsah mojej kozmetickej taštičky. Mám v nej len ceruzku na obočie, špirálu a rúž. Mám 58 rokov a odhodila som ružové okuliare. Vidím, že už mám na tvári vrásky, aj pigmentové škvrny sa kde – tu objavia. To sú všetko povrchové znaky starnutia, napriek tomu som získala  obrovskú duševnú harmóniu a sebavedomie. Môj vzhľad zodpovedá môjmu biologickému veku, ale vnútorne sa cítim na tridsať.

Svoj názor vyjadrujem bez ohľadu na to, čo si myslí okolie. Ak mi niekto nie je sympatický, nemám problém nebaviť sa s ním. Predsa nebudem počúvať niečo, čo sa mi nepáči.

Mimochodom som vydatá pani. S manželom  ešte sem – tam dostávame pozvánky na večierky. Vždy som sa trápila, čo si obliecť, ako sa učesať, namaľovať, aby som sa každému páčila. Dnes si pokojne oblečiem to, čo som mala na poslednom večierku a vôbec mi  nevadí, že ma v tom už niekto videl. A topánky? Prečo by som mala trpieť vo vysokých podpätkoch? Obujem si tie najpohodlnejšie a vôbec neriešim, že niektoré módne estétky sa div že nezrútia od údivu, ako som si to mohla obuť.

Predtým sme mali v celom byte koberce. Nelenilo sa mi zohnúť sa pre každú špinku, ktorú som na koberci zbadala. V kuchyni nemohla byť na linke ani jedna zbytočná kvapka  vody, nebodaj omrvinky z chleba. Dnes už nie som otrokom svojej domácnosti. Nezbláznim sa,  keď okná nie sú umyté na Vianoce, či na Veľkú noc.

Sviatkom sa stáva pre mňa stretávanie sa s priateľmi. Rada ich pozvem k nám, ale rešpektujem, keď sa niekomu nechce, alebo odmietne na poslednú chvíľu.

Uvedomila som si, že som priveľmi stará na to, aby som plytvala svojou energiou na zbytočnosti. Začala som mať rada sama seba a som šťastná!

Eva Miklová

Foto Depositphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články