Najčítanejšie Vzťahy 

Vzťah ženy a muža, ktorý by mohol byť jej otcom, alebo starým otcom, ale je manželom.

Dnešná téma je… možno ťažšia ako tie bežné od hrncov a záhrady. Vzťah ženy a muža, ktorý by mohol byť jej otcom alebo starým otcom, ale je manželom.
Každý vzťah by mal byť založený na láske, porozumení a vzájomnej úcte a rešpekte… plus ďalšie klady a pozitíva, ktoré zakrývajú aj negatívne stránky, nik dokonalý z dvoch ľudí sa zatiaľ nenarodil.
Dnes som si prečítala článok o vzťahu staršieho muža s mladšou ženou. Zamerala som sa na komentáre. No hrôza . Koľko zla v ľuďoch a nenávisti. Každý vyslovil nejaký ten svoj ortieľ a zlomil i palicu (niekto vykácal celý les). A pritom neprešli ani deň v ich topánkach. Nikdy nepochopím ten úbohý primitivizmus typu – veď pre peniaze… tučné konto… bude skoro vdovou… sused nahradí manžela v posteli a podobne. Áno – takto premýšľajú práve tí, ktorí by si takéhoto muža „ulovili“ a podľa tejto schémy sa správali. Bez lásky.
V mojom živote sa udialo trocha podobné… prvý manžel bol starší o 14 rokov a môj Mirko je o 16. Tragédia??? Možno z vášho pohľadu, čím sa ja nemusím zapodievať a trápiť už vôbec nie . Mňa osobne rovesníci a o trošku plus vekovo muži neoslovili… čo už? Nemali sme si veľmi čo povedať  a pre vzťah – neprijateľné. Šašov nezodpovedných chodí po svete dosť. Aj blízkych a dôverných priateľov (muži a ženy) mám omnoho a oveľa starších. Takto mi to vyhovuje a ja sa s nimi cítim fajn.  Rovnaká vlnová dĺžka, bohatstvo intelektuálneho dialógu, pokoj v slovách, rozvaha… trochu jasnejšia cesta života, zodpovednosť, skúsenosť v rôznych životných etapách… jednoducho kóšer.
Mnoho mojich priateľov má mladšie partnerky… dokonca dva páry (priatelia) si žijú svoj krásny sen už niekoľko dlhých spoločných rokov s rozdielom veku vyše tridsať rokov. A sú spolu a šťastní. 🤍 A v ich manželstve nič nechýba… ani spoločné deti, láska, silné puto.
Netvrdím, že medzi ženami, ktoré slintajú po starších mužoch nie sú zlatokopky. Sú… tučné konto a bezstarostný život sú piliere. Ale nie je to v každom takomto vzťahu. Ak muž randí s mladšou ženou, vyzerá pred ostatnými buď ako veľký frajer, alebo úchyl. Nič medzi tým. Danú slečnu hneď súdia ako zlatokopku či zúfalku. Sudcovia sme dobrí.
Ženy mentálne vyzrejú skôr ako chlapi a práve táto zrelosť a skutočná dospelosť je to, čo im dáva pocit istoty vo vzťahu. Starší muž už má jasno v tom, akého partnera chce po svojom boku, preto nemá potrebu vás meniť alebo tlačiť do niečoho, čo samy nechcete. Jednoducho vás toleruje takú, aká ste. A môže vám pomôcť osobnostne rásť. So starnutím logicky prichádza aj viac životných skúseností, tým aj viac životných múdrostí, ktoré staršieho muža vyformovali do podoby, v akej nás od začiatku priťahoval.
Je úžasné (pre mňa) mať staršieho partnera  a cítim sa v tomto spoločnom zväzku skvelo. A popravde? Nikdy sme neriešili vek a podobné blbiny, pretože… LÁSKA . Tomu sa neubránite. A že mladšie telo je krajšie a…? (telo – hmota pominuteľná) Poznám toľko krásnych mladých párov, plných sily, ktoré to po uzavretí manželstva vzdali do roka a dnes sa túlajú v cudzích posteliach.
Ďakujem Bohu za toho MÔJHO , i keď sa neprezentuje namakaným svalotelom, nie je mačo, ani nadupaným tučným kontom (máme, aby sme s úsmevom prešli do ďalšieho mesiaca), prázdnymi rečami, ktoré ani priplátať… divokými nápadmi ruka v ruke v dave dneška, neobzerá sa za sukňami… pretože som JEDINÁ a NAJ.  A to všetko stačí.
Ženy… vyberajte si partnerov akýchkoľvek… a ak natrafíte na páry, ktoré sú odlišné a iné, nerozoberajte ostrým jazykom v komentároch, pretože zhadzujete samé seba. Každému sa páči niekto iný a… láska je najkrajšia spomedzi sladkostí života.
Ži… to svoje… a nechaj žiť… to ich.
Alenka Medvecká
Ilustračná foto Depositphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články