Aktuálne Zdravie 

Vyčistite si organizmus medvedím cesnakom

Neváhajte a choďte si ho nazbierať. Je to doslova životabudič. Môžete ho pridávať do takmer každého slaného jedla v teplej i studenej kuchyni, alebo ho uchovať na užívanie počas dlhšieho obdobia. Nielenže prečistí obličky a močové cesty, ale súčasne priaznivo vplýva na vencové tepny srdca, odstraňuje zvápenatenie ciev, optimalizuje vysoký krvný tlak a celkovú cirkuláciu krvi v tele. Zabraňuje kornateniu ciev a skleróze. Môže sa použiť aj pri ženských chorobách a výtokoch, priaznivo pôsobí na žalúdok a črevný systém. Výrazne znižuje negatívny vplyv nikotínu, čistí zahlienené pľúca a priedušky a celkovo zmierňuje dýchacie ťažkosti.

Detoxikuje a dezinfikuje celý organizmus

Medvedí cesnak sušením stráca všetky účinky, preto si počas jeho krátkeho vegetačného obdobia môžete pripraviť veľmi účinné prostriedky, ktoré sa dajú použiť po celý rok a čo je podstatné, sú účinné presne tak isto, ako čerstvo nazbierané listy.

Tinktúra (liehový výťažok)

Fľašu až po hrdlo naplňte nadrobno nakrájanými listami medvedieho cesnaku, zalejte pripravené listy 38 až 40% ražným alebo ovocným destilátom (liehom). Pripravený pohár na 14 dní postavte na slnečné miesto, alebo do blízkosti tepelného zdroja. Kvapky sa užívajú 2 x denne po 10 až 30 kvapiek niekoľko mesiacov, minimálne však jeden mesiac. Zapíjajte čajom alebo čistou vodou.

 

Extrakt z medvedieho cesnaku

Šťava sa používa pri rôznych parazitárnych a infekčných  ochoreniach tráviaceho i dýchacieho systému, ale aj pri črevných kataroch. Pravidelné užívanie šťavy z cesnaku medvedieho zlepšuje krvný obeh, povzbudzuje  činnosť hormonálnych žliaz, tráviaceho a vylučovacieho traktu, zmierňuje bolesti hlavy, posilňuje celý imunitný systém.

Vylisujte šťavu z čerstvých cesnakových listov pomocou odšťavovača. Získanú šťavu uložte do chladničky. Vláknina a listové farbivo po určitom čase klesnú na dno nádoby a žltohnedá tekutina (šťava) sa postupne vyčistí. Ak šťavu zmiešate s konzumným liehom (dá sa kúpiť v lekárni) v pomere 1 diel šťavy k jednému dielu liehu, získate po 2-3 týždňoch tinktúru.

Víno z medvedieho cesnaku

Používa sa najmä pri trvale zahlienených pľúcach, pri dýchavičnosti a pri zastaranom kašli na uvoľnenie hlienov z pľúc.

Plnú hrsť nadrobno nakrájaných listov cesnaku krátko povarte v 2 až 2,5 dcl bieleho vína. Po scedení oslaďte medom. Užíva sa po lyžičkách počas celého dňa.

Vy, ktorí máte precitlivený žalúdok si cesnakové listy môžete zaliať pohárom teplého mlieka. Po 2-3 hodinách vylúhovania  popíjajte tekutinu po dúškoch počas celého dňa.

Foto Pixabay.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články