Aktuálne Zdravie 

Vyčistite si črevá

Pohyb čriev je veľmi dôležitý proces vďaka ktorému sa naše telo zbavuje zvyškov jedla, toxínov a ďalších škodlivých látok. Lekári tvrdia, že čím pohyblivejšie sú črevá, tým zdravšie telo. Ak črevá nefungujú tak ako by mali, rozmnožujú sa baktérie, infekcie a iné choroby, ktoré okamžite ovplyvnia pohodu i vzhľad človeka. Črevá je preto dobré čistiť. Ako? Najlepšie vhodnou stravou, potravinami s vysokým obsahom vlákniny, ktorá pôsobí ako špongia. Absorbuje toxíny a odvádza ich z tela von, pričom čistí steny i záhyby čreva. Vláknina sa nachádza najmä v čerstvej zelenine  a ovocí. Ak máte črevné problémy, znížte príjem mlieka, pšeničnej múky a škrobu.

Priam zázračne pôsobí tento nápoj:

  • 0,5 šálky ovsených krúp
  • 3 lyžice ľanových semien
  • 1 jablko, alebo hruška
  • 10 ks jahôd (ríbezlí, alebo malín)
  • 10 listov špenátu
  • 150 ml vody

Postup:

Večer krúpy zalejeme vodou (100 ml) a vložíme do chladničky. Vo zvyšnej vode namočíme ľanové semiačka. Ráno dajte krúpy i semienka do mixéru, rozmixujte a pridajte ostatné ingrediencie. Vypite 40 minút po raňajkách. Vydržte týždeň a výsledok sa určite dostaví. Nápoj pomáha čistiť črevá, súčasne obohacuje telo o stopové prvky a látky, ktoré posilňujú imunitný systém, obnovuje mikroflóru.

A ešte niečo: Zvyšok nápoja si môžete natrieť na tvár. Je to vynikajúca výživná maska, ktorú si po 10 minútach opláchnite vodou.

Foto Depositphotos.com, Pixabay.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články