Najčítanejšie Vaše príbehy 

Vírus rozhodol za mňa! Zobral mi všetko, čo ma v mojom zrelom veku ešte napĺňalo!

Obdobie karantény znášam pomerne ťažko. Asi ako workoholik, ktorý aj napriek seniorskému veku nevie čo zo sebou a nedokáže sa zmieriť s touto prekernou situáciou. Bezmocne sa prizerám ako vírus likviduje moju agentúru. Veľmi ťažko som to znášala, ale teraz som akási uzmierená a vrhám sa do činností, na ktoré som inokedy nemala tak veľa času.

Pracujem v záhrade, každý deň spravím minimum 10 000 krokov v prírode, kde nepredpokladám veľa ľudí. Keďže som hubárka, poznám miesta, kde nestretávam ľudí, alebo jednoducho idem neskoro večer okolo domu, prípadne do neďalekého malého parku.

Je to nutné, lebo vyváram, pečiem a potom, priberám, tak aspoň takto zhadzujem. Strašne mi chutia nezdravé veci ako pečený bôčik, koláče. Som schopná zjesť aj pol plechu a minule som aj takto zhrešila. Zjedla som celý langoš a zapila malým pivom.

Potom cvičím brušáky. Aspoň, že to! Okrem toho si píšem básne a testy len tak pre seba, „do šuflíka,“ pozerám obľúbené seriály, upratujem, čítam, listujem v časopisoch, četujem. Poctivo beriem moje CBD produkty z firmy Kannaway, hlavne konopný olej, vitamíny, jednoducho posilňujem imunitu. Chcela som si urobiť poriadok vo fotografiách, ale akosi sa k tomu nemôžem odhodlať. Chytá ma taký divný smútok, tak som od toho radšej upustila. Do firmy chodím sporadicky. Nie je práca, pretože kultúrne akcie začnú povoľovať až od septembra, ak vôbec. Takže žiaden jazz, prenosy z Metropolitnej opery, DUK …atď. Vírus rozhodol za mňa! Myslím , že konečne budem penzistkou na plný úväzok.

Teším sa, že sme všetci zdraví, teším sa na vnukov, na stretnutia s kamarátkami, na naše povestné babince. Keď uvoľnia golfové ihriská začnem usilovne pilovať hru, atď. Mám dosť fantázie, určite si niečo nové vymyslím. Mňa vždy lákali výzvy. Myslím si že to, čo teraz prežívame, nás prehodnotí a každý si bude musieť spraviť v sebe akúsi inventúru a vylepšiť, čo sa ešte v našich životoch dá. Hlavne nás to naučí väčšej pokore pred pravými hodnotami!

 

Pozdravujem vás všetkých a opatrujte sa!

Vaša Emília Lörinczová

Foto archív Emílie Lörinczovej

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články