Aktuálne Čo ma teší 

Viete, čo si myslím? My, ľudia v zrelom veku máme výhodu, lebo vieme vyžiť aj z mála a nie sme rozmaznaní!

Každý má to svoje. Niekto je spokojnejší, vyrovnanejší. Spravidla ten, ktorý sa aj na starnutie dokáže pozerať s humorom. Iný si zase len nahovára, že mu je lepšie, aby sa tak trochu utešil. Ja osobne som spokojná a mám na to niekoľko dôvodov.

I keď ma moja práca veľmi bavila a nemusela som každé ráno skoro vstávať a za každého počasia utekať na šiestu do práce, predsa len tam boli aj ľudia, ktorých som nemusela, šéfovia o inteligencii ktorých som nemala bohvieakú mienku a boli aj chvíle, keď sa mi naozaj nechcelo, ale musela som. Teraz už nič nemusím. Nie je to úžasné? Prežívam obdobie, kedy už veľa vecí nemusím, ale ďalšie zase môžem a to je veľmi fajn.

Súčasní seniori ešte vedia, čo je to súkromie. Náš život sa neodohrával na internete. Svoje fotografie máme v albumoch, nevisia na facebooku. Dnešní mladí ľudia všetko riešia na internete. Takpovediac v priamom prenose zdieľajú svoje pocity, radosti, úspechy i neúspechy, lásky, rozchody. Nám internet pomáha, nie sme jeho otroci.

Máme už svoj okruh priateľov, ktorým naozaj môžeme dôverovať, s ktorými sa radi stretávame, lebo vieme, čo môžeme od nich očakávať.

Pani móda. Radi si pozrieme módnu prehliadku, ale aby sme lietali od jedného nákupného centra k druhému, dookola vyberali, skúšali, len aby sme mali tie najmódnejšie veci, to veru už nie. V našom živote sme nosili krátke minisukne, ale aj dlhé maxisukne, široké i úzke nohavice, topánky na tenučkých ihličkách, ale aj na tých najhrubších podpätkoch. Dnešný módy biznis sa nás už netýka. Máme radi kvalitné a elegantné veci, ktoré nevypadávajú zo skrine.

Cestovanie. Že sme nemohli cestovať? Vynahradili sme si to po roku 1989. Splnili sme si svoje dovolenkové sny a že sme nevideli celý svet, to nás už netrápi. Spokojnejší sme na nejakom kľudnom týždennom pobyte pri najbližšom mori a hotovo!

Čo je veľmi dôležité, nie sme rozmaznaní. Vieme vyžiť aj z mála. Mnohé naše domácnosti sú  akési bezodpadové technológie. Vieme zúžitkovať skoro všetko. Potraviny nevyhadzujeme, ale zamrazujeme, vodu, elektrinu šetríme.

Vyrovnali sme sa s tým, že lepšie to už nebude. Že na bruchu už nikdy nebudeme mať tehličky, vlasy už nebudú kvalitnejšie, nech urobíme čokoľvek a vrások sa už nikdy nezbavíme.

A  ďalšie dôvody? Tie si už doplní každý sám.

Libuša Sabová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články