Aktuálne Pre zábavu 

Veľmi milé čítanie

Čítanie  podporuje našu myseľ  a fantáziu. Vďaka tomu sa dokážeme preniesť do minulosti, spoznať prítomnosť a ocitnúť sa aj v budúcnosti. A práve tá dávna minulosť býva opriadnutá mnohými príbehmi, občas aj tajomnými.  Pred nedávnom som sa pri knihe Lektvary od autorky Jarmily Horváth cez rozprávky, poviedky a spomienky ocitla v prírode s vílami, vodníkom a inými rozprávkovými bytosťami. Postupne som sa cez príbehy ľudí a ich nárečie ocitla v Lopašove a Chvojníckej doline. Keďže pani Jarmila má veľa príbehov, tak cez tieto vianočné dni si čítam akoby z rozprávok pre dospelých už z jej druhej knižky Pint a Lásky. Dnes ma zaujal a dobre naladil príbeh Filoménka a Francka, kde dobré činy boli odmenené.

Ak máte aj vy chuť čítať niečo, čo vás môže dobre naladiť, pobaviť, tak sa pozrite po tejto knižke. Momentálne si čítam postupne z príbehov a páčia sa mi aj autentické ilustrácie, od pani Jarmily. Ďakujem za toto pokračovanie a teším sa na ďalšiu tvorbu.

“Niektoré knihy stačí ochutnať, iné prehltnúť, iba niekoľko málo je hodných prežutia a trávenia. Pri niektorých knihách si stačí pozrieť iba jej časť, niektoré stačí preletieť, a niekoľko málo treba prečítať starostlivo s plnou pozornosťou.”― Francis Bacon

Text a foto Jana Majdanová Durajová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články