Aktuálne Dobré rady 

Vek ženy prezrádzajú ruky

Staršie ženy trápia najmä nepekné hnedé škvrny na najviac exponovaných častiach, ako sú ruky, tvár, krk, dekolt. Pani Mária sa nám posťažovala, že sa rada opaľuje, ale neželá si takéto dôkazy jej veku. Raz sa aj objednala na zákrok na lekársku kozmetiku. Odporučili jej neinvazívny prístroj, ktorý ju vraj zbaví hnedých škvŕn. Celá natešená dorazila na dohodnutú hodinu, podstúpila polhodinovú kúru prístrojom, ktorý sa len tak zľahka kĺzal po ruke, zaplatila 25 Euro a škvrny zostali. Povedali jej, že prístroj sa musí aplikovať najmenej 10 x. Teda celá kúra by ju stála 250 Eur a to ešte nemá výsledok zaručený. Preto nás požiadala, či by sme nevedeli poradiť niečo lacnejšie. A my máme radu za pár centov.

Čerstvá citrónová šťava

Kyselina citrónová je prirodzené bielidlo, ktoré pomáha odfarbovať pokožku a znižovať viditeľnosť škvŕn. Jednoducho aplikujte dvakrát denne a nechajte pôsobiť aspoň 30 minút. Po zaschnutí si citrónovú šťavu pokojne môžete na pokožke nechať. Zlepšenie nastane po niekoľkých týždňoch. Musíte však byť opatrní, lebo pokožka bude citlivejšia.

 

Jablkový ocot

Obsahuje prírodné AHA kyseliny, ktoré znižujú viditeľnosť škvŕn spôsobených slnkom a vekom. Zmiešajte ho s olivovým olejom a pokožka bude aj hladká, aj jemná. Ak by pokožka predsa len začervenala, prilejte do zmesi trošku vody.

 

Cibuľová šťava

Obsahuje sulfid, ktorý je antiseptický a kyseliny, ktorú uľahčujú exfoliáciu. Ak teda vaša koža neznáša citrón, tak cibuľa je vynikajúca náhrada. Jednoducho cibuľu pokrájajte a prejdite ňou dva – trikrát denne po koži. Cibuľu môžete zmiešať aj s troškou medu. Nechajte pôsobiť 15 minút a opláchnite.

A viete, čo pomáha teraz v lete? Jednoducho si ruky opáliť!

Foto Depositphotos.com., Pixabay.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články