Dobré rady Najčítanejšie 

Vedeli ste, že mužskú plodnosť môžu ovplyvniť aj potraviny? Ktoré sú to?

To, čo robí mužov mužmi je hladina hormónu testosterón. Treba poznamenať, že  testosterón produkujú aj ženské nadobličky, ale v oveľa menšom množstve, len asi 3 percentá toho, čo laydingové bunky v semenníkoch. Vieme, že ich množstvo je v tele každého muža iné. Niekto má viac, iný menej. Prečo je to tak? Čo ovplyvňuje hladinu testosterónu? Dedičnosť, alebo aj niečo iné? Samozrejme, že genetická predispozícia zohráva úlohu, ale dôležité je si uvedomiť, že hormón sa nevytvára zo vzduchu, ale je syntetizovaný z potrebných zložiek. Preto by v tele každého človeka malo byť  veľa „stavebného materiálu.“ To znamená, že každý muž si môže zvýšiť hladinu testosterónu na úroveň nevyhnutnú pre radosť zo života. Toto je dôležité najmä aj pre zrelých mužov, kedy sú metabolické procesy oveľa pomalšie ako u mladých ľudí.

Hovädzia pečeň, králičie mäso a tekvicové semienka

Spoločným znakom týchto potravín je vysoký obsah zinku, ktorý je veľmi dôležitý pre produkciu mužského hormónu. Na zinok sú bohaté napríklad aj ustrice, či chobotnice, ale tie sú v našich zemepisných šírkach drahé.

Syr,vaječný žĺtok

Na syntézu testosterónu využívajú leydingové bunky cholesterol a práve syry a žĺtky sú naň bohaté. Pripomíname, že sa treba vyhýbať konzumácii zlého cholesterolu, ktorý sa nachádza v masle, v majonéze a v tukoch.

Hydina, tvaroh, ryby

Toto sú potraviny, ktoré by mal mužský jedálny lístok obsahovať čo najčastejšie najmä po šesťdesiatke. Ak sa to spojí s cvičením, môžu tieto potraviny pomôcť zvýšiť produkciu testosterónu.

Spracované podľa Yandex.ru

Foto: Depositphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články