Čo ma štve Najčítanejšie 

Včera som po dlhom čase pozerala televíziu, hovorí naša čitateľka Dáša…

Pri prepínaní televíznych staníc som sa zastavila na jednej, kde ľudia telefonujú a pýtajú si rady od veštcov. Práve sa dotelefonovala stará pani so smutným hlasom, ktorá aj zle počula, porozprávala, čo ju trápi a veštec jej len potvrdil, to, čo povedala ona,  že ju bolia kolená, zle sa jej chodí a že to už musí vydržať. Pani bola zvedavá, či má nejakých ochranných anjelov. Po dlhom premýšľaní veštec povedal, že má, aby si ich zapísala. Povedal dve nezrozumiteľné mená, ktoré pani dobre nepočula a ani ich nevedela vysloviť. On jej ich trpezlivo opakoval, až kým sa suma hovoru pekne zvýšila. Bolo mi ľúto tej pani, určite nemala nikoho, kto by jej poradil, pomohol, tak sa utieka aj k takejto krajnosti.

Zamýšľam sa práve nad tým, v akej situácii musia byť ľudia, keď sa utiekajú po takéto rady? Ako môžu uveriť niekomu, kto nad horiacou sviečkou pohybuje dlaňou,  akože sťahuje zlú energiu a ako dôkaz, koľko jej ten človek mal, je jeho čierna dlaň. Ľudia veria, že pohybom ruky veštec z nich vytiahne dlhoročné bolesti chrbtice, hlavy, či kĺbov. Dokonca sú ochotní veštcovi potvrdiť, že ich to už menej bolí, keď z nich rukou akože vyťahuje bolesť cez obrazovku.  Mnohí telefonujú, aby sa zapísali na očistu domu od zlých energii, na rituál, ktorý zabezpečí prísun peňazí, ďalší rituál zabezpečí príchod lásky, šťastia…. Ľudia telefonujú, diktujú mená a dátumy narodenia celej rodiny a pritom si nevšimnú, že tí veštci sa len tvária, že si to zapisujú, lebo to ani nemôžu stihnúť.

Verím tomu, že sú výborné kartárky, ktoré vedia z nich prečítať naozaj veľa. Aj astrológia má čo do seba. Ale nikdy nie cez telefón, kde ide skutočne iba o vyťahovanie peňazí z nešťastných ľudí. Ľudia dnes naozaj potrebujú pochopenie, radu, dobré slovo oveľa viac, ako kedykoľvek predtým. Dobrí susedia už nie sú, možno ich rozdelila politika. Každý sa stará len o seba. Taký je dnes svet!  A tak mnohí nešťastní vytočia spoplatnené telefónne číslo, len aby sa mali s kým porozprávať, komu sa vyžalovať a vôbec si neuvedomia, že ten hovor ich môže stáť aj polovičku dôchodku. Aj dobré rady sú dnes biznis.

Ilustračná foto Depositphotos.com

Spracovala Libuša Sabová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články