V každom veku je potrebná hydratácia pleti. Ako na to?

Azda každá žena mala v určitom veku problém s pleťou. Do 30 rokov je to najčastejšie akné a mastný vzhľad. Po 40 sa pleť vysušuje a vznikajú vrásky. Poradíme vám, ako najlepšie zvlhčovať mladú, aj zrelú pleť.

30 +

V tejto fáze je problém s vlahovou rovnováhou pokožky. Objavujú sa šupinky, suchá plať a prvé vrásky. Ak si chcete mladistvú pokožku udržať čo najdlhšie, obnovte zdravý lesk a zamatovú hladkosť. Ako? Používaním hydratujúcich sér, ktoré obsahujú kyselinu hyalurónovú.  Krém aplikujte ráno a večer a nech sa to stane vašou každodennou rutinou. Nezabudnite si urobiť hydratačné a výživné masky. Pravidelne si doprajte masáž tváre, aby ste zlepšili krvný obeh pokožky.

40+

V tomto veku sa už objavujú hlbšie vrásky, pokožka stráca pružnosť a obrysy oválneho tvaru sa stávajú menej  zreteľné. Ak chcete obnoviť elasticitu pokožky a zvlhčiť ju, vyberte si krémy s antioxidantmi.

50+

V tomto období je starostlivosť o pleť už nevyhnutná. Veľmi rýchlo stráca vlhkosť, objavuje sa husacia koža. V tomto veku už nestačí jeden krém. Musíte kombinovať liftingové krémy, špeciálne séra okolo očí. Už sa nezaobídete bez lymfatickej drenážnej masáže, mezoterapie (do pleti sa injektuje gél s obsahom vitamínov) a dermabrázie (efektívny povrchový peeeling).

SUPERBABKY  odporúčajú:

Hydratačný krém Calendula

Obsahuje zmes aminokyselín, ktoré pomáhajú zadržiavať a uchovávať vlhkosť pleti. Pokožku zvláčňuje a ochraňuje pred vplyvom vonkajšieho prostredia. Krém je vhodný na denné ošetrovanie pleti každého typu a veku, okrem nadmerne suchej a mimoriadne citlivej pleti.

Spôsob používania: Nanáša sa na očistenú tvár v tenkej vrstve podľa potreby niekoľkokrát denne.

Bez konzervačných a stabilizačných prísad.

Foto: Calendula

Ilustračná foto Depositphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články