Krása Najčítanejšie 

Myslím, že na 65 rokov vyzerám dobre! Nie ako moje rovesníčky “babičky!”

Mali sme maturitné stretnutie po 45 rokoch.  Keď som sa tak pozerala na svojich spolužiakov, všetci už vyzerali staro, len ja nie! Ale to žartujem! Objektívne musím konštatovať, že mnohé moje rovesníčky sú už babky. Nie v  tom zmysle, že majú vnúčatá, ale ako vyzerajú, ako sa správajú. Veď si len všimnite napríklad v dopravných prostriedkoch, koho mladí ľudia pustia sadnúť si. Niekedy sú to ženy aj mladšie odo mňa. Prečo vyzerajú ako babky? Zhrnula by som to do niekoľkých bodov.

Ja osobne si stále sledujem váhu. Som nekompromisná k môjmu telu. Nechcem mať tukové vankúšiky, preto sa vyhýbam sladkostiam i nezdravým jedlám.

Snažím sa moderne myslieť. Sledujem všetko, čo sa okolo mňa deje, ale nikomu nevnucujem svoj názor. Najmä nezasahujem do života mojich detí.  Vychovala som ich, vybrali si svoju životnú cestu, partnera, vychovávajú svoje deti a je to ich vec ako.

Neznášam klebety. Nikdy sa nepridám k ženám, ktoré sú stále s niečim nespokojné, stretnú sa na ulici a sťažujú sa jedna druhej. To pre mňa nie je! Vyhýbam sa debatám o chorobách!

Ako sa obliekam? Športovo. Najradšej mám rifle, biele tričká, tenisky. Romantické bodkované šaty, to veru už nie je pre mňa! A mini? Tak to už vôbec nie!

Veľmi sa zaujímam, čo sa deje vo svete, ale nepozerám televízne spravodajstvo. Dnes je už na internete naozaj veľa možností, odkiaľ môžem čerpať informácie, selektovať ich, overovať si ich z viacerých zdrojov. Preto nešetrím na kvalitnom internete, aby som mala čo najviac možností.

Pokiaľ ide o môj účes, už dávno som si nechala ostrihať moje dlhé vlasy. Najlepšie sa cítim v modernom krátkom účese, ktorý sa dá upraviť veľkou kefou, fénom a samozrejme s lakom na vlasy. Že mám už šediny? To neriešim!

Najradšej mám pastelové farby nielen na oblečení, ale aj rúž používam čo najsvetlejší.

Môj život sa netočí okolo sporáka. Nevypekám. S vnúčatami trávim čas najradšej v prírode. Veľa sa rozprávame a najviac ich bavia moje zážitky z detstva.

Na záver sa vám musím priznať, že som rozvedená. Ale vôbec ma to netrápi. Deti sú dospelé a ja si môžem robiť to, čo chcem! Som slobodná, nemám žiadne problémy, ktoré riešia mnohé páry a myslím si, že aj preto vyzerám mladšie!

Vaša Anica

Ilustračná foto Depositphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články