Najčítanejšie Predstavujeme vám 

V detstve mala prezývku Čoki, lebo stále voňala na čokoládu. Uhádnete, kto je tá slečna v strede?

Každý máme na svoje detstvo rôzne spomienky. Niektorí si najviac pamätajú prázdniny, ktoré trávili u starých rodičov na dedine, iným sa spomienky viažu k šanteniu v uliciach svojho rodného mesta. Podobne je to aj v prípade pani Gizky, ktorá s láskou spomína na ulicu Februárového víťazstva v Bratislave, kde vyrastala a prežila veľa nádherných rokov. Doteraz si vybavuje vôňu kakaa a čokolády, ktorá sa šírila z neďalekej fabriky Figaro. Pracovala v nej aj jej mama a ako malé deti ju stále prosili, aby im doniesla z práce niečo sladké.  Ako sama tvrdí: „čokoláda rozjasňuje myseľ a obsahuje serotonín, čo je veľmi dôležité a toto mali naši rodičia na pamäti. Aj v škole ma dokonca prezývali „Čoki“, lebo som stále voňala čokoládou.“ Preto sa jej spomienky na detstvo spájajú práve s chutnou čokoládou, ktorá v ich rodine nikdy nechýbala.

Symfóniu hudby cítim pri speve

Pani Gizka je známa hlavne ako speváčka a muzikálová herečka, takže hudba k jej životu neodmysliteľne patrí. Účinkovala vo viacerých muzikáloch, divadelných predstaveniach a hudobných šou a na konte má aj hudobné CD nosiče. Čo pre ňu znamená symfónia hudby? „Symfóniu hudby cítim vtedy, keď môžem zaspievať s veľkým big bandom, so živým orchestrom, alebo na kvalitný hudobný podklad. Môže to byť ľudovka, môžu to byť evergreeny. Mám rada všetky žánre. Koniec koncov som aj študovala hudbu. Spev, klavír, priečna flauta sú môjmu srdcu veľmi blízke.“ V poslednom čase sa rada započúva aj do krásnych speváckych duetov, ktoré považuje za symfóniu jej hudobnej duše. K hudbe mala blízko už odmalička. Jej otec, Silvester Orbán, bol amatérskym hudobníkom, s ktorým absolvovala svoje prvé koncerty a súťaže a zamilovala sa do hudby vo všetkých jej podobách. Už ako malá si rada prerábala známe piesne s vlastným textom a pospevovala si ich vo vani. Momentálne ju môžete vidieť v komédii poľskej autorky Elżbiety Jodłowskej Klimaktérium, kde ju obsadil režisér Svetozár Sprušanský.

Čas strávený v mojej kuchyni je pre mňa skutočnou symfóniou chutí

Najlepšiu symfóniu chutí pani Gizka vždy cíti vo svojej kuchyni pri varení a pečení. Často dostáva otázky, čo najradšej varí alebo čo najradšej pečie, ale ako správna gurmánka sa v tejto sfére nedokáže rozhodnúť a miluje naozaj všetko. Od rýb a mäsa až po zeleninu a samozrejme sladkosti.  „Nedávno som upiekla jednu vynikajúcu parížsku tortu. Necestovala som do Paríža! Nie! Použila som obľúbenú čokoládu z Figara a torta bola dokonalá,“ prezradila nám. Práve varenie a pečenie je jej veľkým koníčkom a na konte má aj pár kuchárskych kníh. V tej poslednej Gizka radí: Varte doma, by chcela motivovať predovšetkým mladých ľudí, aby sa nestravovali len vo fastfoodoch, ale aby si radšej navarili doma. Recepty sú chutné, zdravé a rýchle a zvládne ich naozaj každý. Navyše varenie doma veľmi nezaťaží domáci rozpočet.

Zdroj foto Gizka Oňová

Text Nikol Marcinová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články