Dobré rady 

Trávenie počas Veľkej noci: Vyhnite sa neželaným problémom

Blíži sa k nám Veľká noc, sviatok, ktorý otvára dvere jari a teplému počasiu. Neodmysliteľnou súčasťou tohto sviatku je hostina zložená z rôznych druhov jedál ako je údené, koláče či iné pochutiny. Počas týchto dní akosi nepoznáme mieru, hodujeme vo veľkom a odrazu žalúdok prosí o pomoc. 

Naháňanie dievčat po dedine a maľovanie kraslíc je už pomaly zabudnutá tradícia Veľkej noci. Avšak čo prežilo do dnešných dní, je polievanie žien vodou, šibanie, rodinné hostiny a veľké množstvo čokolády a sladkostí. Zvykom týchto dní je zabezpečiť zdravie a krásu počas celého roka pre dievča, ktoré je obliate studenou vodou. Chlapci si ako výslužku odnesú maľované vajíčko, sladkosti či pár eur. Hostiteľ prichystá na stôl niečo pod zub a pri dobrej nálade sa hoduje aj pár hodín. Pozor však na  tráviace problémy, ktoré môžu tieto dni priniesť.

Najčastejším príznakom prejedania je nafúknuté brucho. Aj keď by sa mohlo jednať o neškodnú  reakciu tela na jedlo čo ste skonzumovali, môže byť tento pocit veľmi nepríjemný. Nafúknuté brucho sprevádza často aj  nadúvanie. Jedná sa o časté uvoľňovanie črevných plynov, ktoré presahuje zdravú normu, a to dvadsaťkrát denne. Pokiaľ sa v žalúdku rozlieha pocit slabosti, môže sa jednať o varovný signal, ktorý oznamuje, že s telom niečo nie je v poriadku. Vtedy hovoríme o žalúdočnej nevoľnosti. Telo si túto citlivosť gastrointestinálneho traktu uvedomuje. Aby sa chránilo pred škodlivými vplyvmi, vytvorí si mechanizmy, ktorými sa dokáže čo najrýchlejšie zbaviť škodlivín, patogénov a nepríjemných stimulov. Tlak v žalúdku je normálny jav, ktorý sa vo väčšine prípadov objaví bezprostredne po výdatnom jedle alebo v jeho nasledujúcich hodinách. Avšak pretrvávajúci tlak v žalúdku alebo pocit sýtosti či plnosti krátko po tom, ako začneme jesť, môže v niektorých prípadoch signalizovať syndróm dráždivého čreva. V neposlednom rade tu máme bolesť žalúdka. Tento nepríjemný pocit dokáže byť vyvolaný stresom, nesprávnou stravou či chorobou. Tupá bolesť, ktorú sprevádza tlak v žalúdku, ťahanie či pálenie, je nepríjemnou súčasťou tohto problému.

Pomôžu vám bylinky

  • Mäta pieporná utlmuje bolesť a zbavuje pocitu nafúknutého brucha. V kombinácií s rascou a medovkou pomáhajú utlmiť bolesť a zbavia vás nadúvania ako aj pocitu nafúknutého brucha.
  • Plod medovky s kombináciou iberky horskej pomáha znižovať bolesť, ktorú sprevádzajú žalúdočné nevoľnosti. Iberka taktiež uvádza do pohybu tráviaci trakt a zabezpečuje, aby tento systém fungoval normálne. Rumanček má protizápalový charakter a podporuje prirodzenú regeneráciu čreva. Všetky tri rastlinky uvoľňujú gastrointestinálne svaly, aby urýchlili pohyb čriev.
  • Kombinácia medovky a rasce spoľahlivo uvoľňuje kŕče pri nadúvaní. Ich antimikrobiálne účinky bránia rastu škodlivých baktérií. Medovka naštartuje vaše trávenie pričom aktívne znižuje možnosť nadúvania a výskyt žalúdočných kŕčov.
  • Sladkovka je rastlinka, ktorá skvelo uvoľňuje kŕče v tráviacom trakte a prináša tým úľavu od bolesti.
  • Pestrec mariánsky uvoľňuje kŕče, uľahčuje trávenie a pomáha znižovať bolesť žalúdka.
  • Lastovičník naštartuje trávenie a zmierni prípadné nadúvanie či bolesť žalúdka. Zároveň stimuluje žalúdočné svaly pre potrebné uvoľnenie tráviaceho traktu a tým lepšie trávenie.

Veľká noc bez tráviacich problémov

Napriek tomu, že za gro osláv Veľkej noci by sa dalo považovať jedenie, netreba to preháňať. Vyvážená strava je možná aj počas sviatkov a zabráni tak neočakávaným žalúdočným problémom. Pri tráviacich ťažkostiach sa spoľahnite na prírodné  zloženie a overenú nemeckú kvalitu. Iberogast je liek z prírodných zdrojov, ktorý obsahuje výťažky deviatich účinných bylín. Výťažky z týchto bylín blahodarne pôsobia na mnohé  tráviace problémy. Medzi najčastejšie  patria bolesti žalúdka a brucha, pálenie záhy, pocit plnosti, žalúdočno-črevné kŕče a nevoľnosť.

Šesť problémov a jedno riešenie sa nachádza v bylinných kvapkách Iberogast. Pred použitím lieku si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľov lieku a poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom. Iberogast je liek na vnútorné použitie. Liek je zložený  z kvapalných extraktov rôznych častí bylín. Viac informácií na

www.iberogast.sk

Reklamný článok Botticelli

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články