Aktuálne Vaše príbehy 

Taký obyčajný deň u manželov Medveckých

Každý je… z nejakého chovu. Naše sliepočky – z voľného a s výbehom a bežia svoj celodenný maratón. I mi zaspievajú na známu nôtu Kotkodák… a tie biele pisanočky skvelo chutia… Naše kurky neskončia na pekáči, vždy u nás umierali na starobu a tak to bude vždy. Ako zjesť dievča, ktoré si sadne na moje kolená a čaká pohladenie? Zakaždým za každé vajíčko poďakujem… a večer im poprajem dobrú noc. A náš psík si lieta po dvore a ani sa mu počas dňa nechce brechnúť, vyťažený hrabaním a objavovaním zákutí… už je starší (17 mesiacov) a aj ku rozumu prichádza… dokonca už zabudol na minuloročné vilomeniny a dnes je to mladý elegán slušne vychovaný. Naša princezná Lila ráno o šiestej už čaká pod vchodovými dverami a pýta sa na sólo prechádzku po okolí… okuknúť ženíchov… a o hodinku – dve sa vráti a pokračuje v lození po nábytku a rada sa ukryje na miesto, kde má od nás svätý pokoj. Niežeby som počas dňa nemala s kým rozprávať, veď mám doma Mirka a online so žiakmi sa narozprávam dosýta, ale keby ste počuli tie moje dialógy so zvieratkami…  ako komunikácia s ľuďmi. Rony žiarli, keď hladkám Lilu a ja mu denne vysvetľujem, že i on je môj šampión… S Lilou na terase sa denne o niečo škriepia, Lila ho aj labkou capne nie raz… takže mi to veľakrát pripomína hádky súrodencov.  Neprestávam nad týmito nemými tvormi žasnúť… rovnako ich vníma aj naša vnučka Ľuľa… keď online denne na fázy klábosíme, hlasne sa k nim prihovára a to jej HIIIIIIII a JUUUUUUUU a úsmev a v očkách radosť – stojí nad všetko.
Rada som v prítomnosti zvieratiek… a fascinujú ma… a sú oddané. Ale láska k nim nie je nad lásku k človeku… ľuďom. Zvieratká sú pridaným bonusom… aby sme sa od nich učili… toľko lásky, koľko je v nich – je… skvost.
Láska k človeku… to je už iný levelčok… taký človek má dar reči a z pusy vydáva nielen zvuky, ale i slová… i pošle do teplých krajín a na severný pól… zvieratká by možno veľakrát tiež, len … durdí sa a hnevá a súdi a vymýšľa a nesplní, i uchom dnu a von… z rôzneho „chovu“, rôzne „rasy“, nálady…  Ale Boh nám z toho svojho super zverinca pošle vždy niekoho na mieru v čase, kedy je fajn sa zaľúbiť, niekomu sa vyžalovať, spoznať i stratiť, porodiť dieťa, prejsť cestu… v tom živom živočíšnom (rozumej človek vyšší živočích) pozemskom je najdôležitejšia LÁSKA, ktorá je najprv ON a u NEHO a od NEHO (duchovná, živá, milujúca) a medzi nami. 🤍
Úžasne je život zariadený… Bohom. My dokážeme to krásne veľakrát ničiť až… zničiť a konzumne zožrať. A pritom… žiť nie je veda pre titulované hlavy fyzikov, pre rovnice… pre výroky a trefné citáty, pre nové značkové handry a mať pred byť… žiť je sloveso a kráča ruka v ruke s MILOVAŤ. 🤍
Ak raz predstúpime pred NAJVYŠŠIU SPRAVODLIVOSŤ, určite sa ma Boh nebude pýtať… Ako veľmi ťa iní milovali? ale… AKO SI MILOVALA?
Požehnaný dníček.
Objímam vás, milovaní tvorčekovia.
Text a foto Alenka Medvecká

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články