Aktuálne Predstavujeme vám 

Takto krásne vyšíva naša čitateľka Janka Jelinková (72)

Richelieu vyšívánie je náročná technika, ktorá vyžaduje trpezlivosť a presnosť, ale výsledok je vždy nádherný a elegantný. Je to skvelý spôsob, ako pridať luxusný a sofistikovaný dotyk k rôznym textíliám, ako obrusy, záclony alebo odevy. 

Technika vyšívania Richelieu je tradičná metóda, ktorá sa vyznačuje svojou eleganciou a precíznosťou. Je to štýl vyšívania, ktorý vytvára vzory s otvormi, čo dodáva výšivke charakteristický vzhľad. Základom techniky Richelieu je zvislý krúžkovací steh, ktorý sa ukladá rovnomerne do výšky i do šírky. Pri vyšívaní Richelieu je dôležité rovnako utiahnuť slučku, čím sú stehy hustejšie a nižšie, tým je výšivka krajšia. 

Vyšíva sa obyčajne dvoma nitkami mulinky alebo perlovkou. Pri vyšívaní je dôležité dbať na to, aby niť na zadnej strane bola vedená asi 1 cm pod nitmi výšivky, aby sa predišlo nechcenému rozplietaniu. Vzory sa môžu prekresliť na pauzovací papier a potom starostlivo prekopírovať na látku. V súčasnosti je možné zakúpiť aj látky s už predtlačeným vzorom, čo šetrí čas.

Foto Janka Jelinková

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články