Aktuálne Krása 

Stačí len 5 dní a vy sa v zrkadle nespoznáte! Facelift po japonsky.

Podľa starých japonských tradícií by mala byť tvár ženy stále dokonalá. Ani dnes sa na tom nič nezmenilo. Špičkové kozmetické výrobky sa v každodennom živote kombinujú s tradičnými starými receptami. Dedia sa z generácie na generáciu a využívajú ich aj japonské kozmetické firmy.  Ponúkame vám japonské tajomstvá, ktoré pomáhajú udržať pokožke sviežosť a krásu. Podstatou tejto metódy je kombinácia jednoduchých a cenovo dostupných, ale nie celkom bežných receptov na kozmetické masky.

Jedným z hlavných tajomstiev týchto receptov je použitie mlieka. Japonské krásky sú presvedčené, že dospelé ženy by nemali mlieko piť, lebo porušuje harmonické fungovanie organizmu. O to viac ho treba využívať na ošetrenie pleti. Tu je 5 procedúr na 5 dní, ktoré po mesiaci môžete zase zopakovať. Najlepšie je masky aplikovať pred spaním, aby pokožka mohla zostať v pokojnom stave.

 

Prvý deň – čistenie

Na čistenie pokožky si pripravte masku z mlieka a ovseného prášku. Ten získate rozmixovaním ovsených vločiek. Zmiešajte ich s teplým mliekom tak, aby vznikla kaša. Masku naneste na pleť a nechajte pôsobiť pol hodiny, potom opláchnite.

Druhý deň – peeling

Ak chcete z tváre odstrániť mŕtve čiastočky tak, aby koža mohla dýchať a žiariť obnovenou silou, pripravte si zmes mlieka a cukru. Zmiešajte pol pohára cukru s pohárom teplého mlieka.  Počkajte kým nevznikne homogénna masa, ktorú môžete nabrať na prsty. Naneste ju na tvár a krúživými pohybmi si urobte ľahkú tvárovú masáž. Masírujte 5 – 7 minút, potom nechajte masku na tvári asi 10 minút.

Tretí deň – bielenie

Aby pokožka vyzerala mladšie, mala by mať jednotnú farbu. Na to sa používa biela maska. Do pohára s mliekom roztlačte 5 – 7 jahôd, nechajte prevrieť  a potom do kaše  pridajte olivový olej. Dobre premiešajte. Získate masku, ktorú nechajte pôsobiť na tvári asi pol hodiny a potom ju umyte.

Štvrtý deň – vlhčenie

Na to potrebujeme mlieko a uhorku. Uhorku očistite, nastrúhajte a vytlačte z nej šťavu. Potom do nej pridajte trochu mlieka, premiešajte a naneste na tvár. Nechajte pôsobiť asi 20 minút.

Piaty deň – lifting

Maska z mlieka, medu a vajec je dokonalá. 1 polievkovú lyžicu mlieka zmiešajte s jednou polievkovou lyžicou medu a potom pridajte surové vajce. Zmes naneste na tvár a nechajte zasušiť. Potom umyte teplou vodou.

Ilustračná foto Depositphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články