Najčítanejšie Predstavujeme vám 

Som úplne obyčajná žena (54), ktorá si po päťdesiatke začala plniť svoje sny, hovorí pani Soňa

Po 23 rokoch v súkromnej firme , kde som pracovala ako vedúca obchodného úseku som zostala nezamestnaná. Rozmýšľala som, ako sa posunúť ďalej a nájsť v živote tie krajšie momenty a naplno som potrebovala zamestnať myseľ tými príjemnejšími chvíľami. Vrátila som sa naplno k mojej záľube k pečeniu a hlavne zdobeniu medovníkov. Moja záľuba prerástla do môjho hlavného zamestnania . Vždy som si myslela, že neviem maľovať, ale veľmi som sa to chcela naučiť. Tvrdou prácou a množstvom hodín, ktorým som tomu venovala, som vydolovala zo seba to, čo tam niekde v kútiku driemalo a to je maľba. Síce aj teraz musím veľa študovať a učiť sa, ale verím, že keď človek niečo chce a pracuje na sebe, dokáže sa to naučiť. A tak i ja som sa rozhodla posúvať moje vedomosti a znalosti ďalším skvelým žienkam, ktoré majú o to záujem formou edukatívnych kurzov. Našťastie mám skvelú rodinu, ktorá ma plne podporuje, mám 2 už dospelé deti a 2 vnučky, naše najväčšie poklady. no a teraz si vravím : Nikdy nie je neskoro plniť si svoje sny.
S krátiacimi sa dňami nám zima dáva jasne najavo svoju silu a oznamuje nám príchod najkrajších sviatkov v roku Vianoc . Aj keď je ešte do týchto sviatkov viac ako mesiac, ja už takmer od začiatku októbra pracujem na vianočných medovníčkoch, aby som pokryla čo najviac vašich prianí. Dnes už na medovníčkoch nekraľuje len klasické biele zdobenie, ale do popredia prichádzajú i rôzne iné techniky , ktoré dokážu ozvláštniť a spestriť naše moderné , vidiecke i tie klasické interiéry. No a ja Vám dnes predstavím pár svojich nových i vianočných medovníčkov.
Kde čerpám inšpiráciu ? Je to možno neuveriteľné , ale čerpám ju všade vôkol seba, milujem prírodu a keď mi čas aspoň trochu dovolí rada do nej vybehnem. Je akýmsi balansom medzi mojim zamestnaním. Všade naokolo sú krásne farby, kvetinky, listy… No často sú mojou inšpiráciu vzory na obruse, tapete, šáločke , či čajníku , kvety a hneď sa snažím aspoň v mysli to nejako zakomponovať na medovník. Tohtoročné Vianoce sa nesú v znamení najmä klasických farieb zelenej, červenej , ale snáď najobľúbenejšia je klasická biela farba a všetky tieto v kombináciu so zlatou. Veľmi rada robím i Vianočne pohľadnice, kde je možné napísať i prianie pre obdarovaného a zakomponovať rôzne vianočné motívy. No a ja vám prajem, aby hlavne ten predvianočný čas sa niesol v duchu pohody, aby sme sa dokázali stíšiť a užiť si to krásne predvianočné obdobie v kruhu svojej rodiny !
Text a foto Soňa Višňovská

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články