Ako to robím ja 

Som ja ale majster!

Včera ráno ma manžel upozornil, že sa vyťahuje kľučka od dverí, ktoré oddeľujú dennú a nočnú časť nášho domu. O 23 hodine išiel spať, zavrel za sebou tieto dvere, aby ho nič nerušilo. Ja som išla spať o 24 hodine. Všetko som skontrolovala, otvorila dvere do nočnej časti a spokojne som ich uzavrela. Vtedy som si uvedomila, že náš psík zostal v dennej časti a skôr, či neskôr by sa domáhala do svojho pelieška v nočnej časti. Chcela som otvoriť inkriminované dvere, ale nič. Otvoriť sa nedali, ani pohnúť sa s nimi nedalo. Skrátka zostali sme v tejto nočnej časti uväznení. Zobudila som muža, že čo sa stalo. Jediná možnosť – naši  priatelia, ktorí majú naše kľúče. Ale bola už polnoc a aj naše telefóny zostali v dennej časti. Manžel povedal, že poďme spať, ráno vyjdeš cez terasu von, prelezieš plot (vysoký skoro dva metre)  a pôjdeš k našim priateľom pre kľúč a potom jednoducho zabuchnuté dvere z druhej strany otvoríš. Nepáčilo sa mi takéto riešenie  čakať do rána. Najhoršie, že aj okuliare zostali v dennej časti. V kúpeľmi som hľadala náradie, ktorým by som kľučku odskrutkovala. Našla som len nožnice, nožničky, manikúru. Všetko špicaté a skrutky bolo krížové.

Potom mi ešte napadlo, že niekde v záhrade budú nože, ktoré som tam niekedy používala. Garáž, kde máme skrutkovače od výmyslu sveta bola tiež zamknutá. Takže som cez terasu vyšla von, po tme som v záhrade nahmatala tieto nože a slepá, bez okuliarov som sa pokúšala odskrutkovať  pokazenú kľučku.

Manžel povedal, že je to blbosť, že treba odmontovať pánty a dvere z nich vytiahnuť, že len tak sa bude dať s dverami pohnúť.  Nevzdala som sa, pokračovala som v odskrutkovávaní kľučky a pomocou tohto tupého noža sa mi to aj podarilo. Kľučku som vybrala, tú z druhej strany vytlačila a bolo. Dvere sa otvorili. Obaja s manželom sme si dali tabletky na spanie, aby sme sa takto vynervovaní aspoň trochu vyspali. A to nehovorím o tom, že sme za ten čas aspoň päť krát rozviedli! Ale ráno sme sa znovu vzali!

Libuša Sabová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články