Aktuálne Zaujímavosti 

Slobodné ženy vraj žijú dlhšie

Každodenný kolotoč – práca, rodina, deti. To všetko si vyžaduje veľa energie. Väčšina žien nemá  čas na zotavenie. Emocionálne napätie v rodine, nedostatok vďačnosti od príbuzných, to všetko negatívne ovplyvňuje zdravie a dĺžku života ženy. Preto vedci potvrdili, že slobodné ženy žijú dlhšie. Vychádzali zo štúdii v Taliansku, ale tento trend je celosvetový. V Taliansku žije 700 000 ovdovených mužov a 3 milióny žien. Zistili, že smrť ženy je pre mužov oveľa ťažšia, ako naopak. Zrazu nevedia, čo kde je, musia chodiť nakupovať, starať sa o seba a tak vdovci umierajú skôr ako vdovy. Iba po odchode manželky si uvedomia, čo všetko pre nich robila. Je to často pre nich veľký stres. Okrem toho, že nezvládajú domácnosť, začnú sa aj obviňovať, že manželkám dostatočne nepomáhali, nepodporovali ich. Ale to je už neskoro.

Výskumy ukázali, že starší muži sú pre ženy väčšou záťažou. Musia všetko zvládať, chod rodiny i starostlivosť o manžela.

  • Až 46% talianskych žien tvrdí, že všetky problémy v ich rodine spôsobuje manžel
  • 75 % žien necíti pomoc mužov pri výchove detí
  • 20% žien uviedlo, že ich muži emocionálne ubíjajú

Stereotyp, že žena bez muža nemôže byť šťastná je už dávno minulosťou. Stále viac ľudí začína hovoriť o tom, že vo vzťahu trpí. Moderný svet ponúka veľa možností aj osamelej žene žiť aktívne. Ukazuje sa, že takéto ženy v staršom veku nie sú depresívne a úzkostlivé.

Každý má v živote svoju vlastnú cestu. Psychológovia radia, aby sa každý naučil užívať si to, čo má. Vesmír sa postará o každého.

Libuša Sabová

Foto Pixabay

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články