Aktuálne Predstavujeme vám 

Sestra interného oddelenia levočskej nemocnice pomáha pacientom 34 rokov a sama vychovala sedem detí

Sestra internej ambulancie Nemocnice AGEL Levoča, Mgr. Mária Baluchová začala pracovať na internom oddelení po ukončení štúdia v roku 1989. Pomáhať ľuďom je jej životným poslaním, ktoré odovzdáva aj svojim deťom. Je obetavá, srdečná, chápavá a ochotná akokoľvek pomôcť nielen svojej rodine a blízkym, ale aj svojim pacientom kedykoľvek to potrebujú. Svoju prácu by nemenila. Je viac než obdivuhodné, že popri svojej práci vychovala aj sedem detí. 

Mária pracuje na internom oddelení levočskej nemocnice od ukončenia strednej zdravotníckej školy a dnes je to už 34 rokov. „Z pôvodného kolektívu spolužiačok, ktoré sme tu hneď po škole začali pracovať, sme ostali len dve. Popri zamestnaní a deťoch som ešte externe vyštudovala ošetrovateľstvo na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Na našom oddelení pracujeme najmä so staršími ľuďmi. Často sa nám stáva, že sa stretávame s osamelými pacientmi, s ktorými sa niekedy stačí iba porozprávať. Denne vybavíme na ambulancii aj 50 pacientov,“ hovorí sestra internej ambulancie Mgr. Mária Baluchová.

„Práca sestry je pre mňa životným poslaním. Dôležité je pomáhať ľuďom, pretože zdravie a rodina sú tie najdôležitejšie životné hodnoty. Najviac je mi ľúto tých, ktorí sú sami a vždy mám dobrý pocit z toho, keď môžem niekomu pomôcť, a to nielen v práci, ale aj v súkromnom živote. Už tretí rok pracujem na urgente na internej príjmovej ambulancii s milým pánom doktorom MUDr. Jánom Bulavom, s ktorým spoločne pracujeme už niekoľko rokov,“ opisuje Mária Baluchová.

Dlhoročná sestra dokázala obdivuhodne spojiť povinnosti v práci aj úlohu sedemnásobnej matky. Keď boli jej deti malé, bolo to pre ňu náročné. Najviac jej pomohli tri najstaršie dcéry, ktoré teraz tiež pracujú v zdravotníctve a pomáhajú už svojim pacientom. Najstaršia dcéra pracuje ako lekárka na rehabilitačnom oddelení v Prešove. Druhá dcéra je zubná lekárka a tretia farmaceutka. Najmladší syn je piatak na základnej škole. „Vo voľnom čase sa rada venujem ručným prácam, háčkovaniu, pleteniu a šitiu. Rada tvorím a vyrábam pre seba aj svojich blízkych rôzne oblečenie či doplnky. To všetko stíham aj popri povinnostiach okolo domu, záhrady a domácich zvierat,“ dodáva Mgr. Mária Baluchová.

Informácie poskytla Mgr. Martina Pavliková

Hovorkyňa  AGEL SK

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články