Rodičia finančne pomohli a mladí si zvolili čisté línie

Mladí to dnes naozaj nemajú jednoduché. V mnohých  prípadoch funguje do vysokého veku mama hotel. Veď z čoho si kúpiť byt, keď plat stačí akurát na osobnú spotrebu? Hypotéka je dostupné riešenie, ale nie každý má na to „žalúdok“ splácať byt až do dôchodku. Sú však aj takí, ktorí sa vedia v živote obracať a mať vlastné bývanie je ich veľkým splneným snom. Navštívili sme mladých manželov v okresnom meste, ktorým trošku s financovaním bytu pomohli rodičia, ale  zariaďovali ho už podľa vlastného vkusu.

Nielen moderný interiér, ale najmä útulný, zladený a atraktívny vzhľad bývania chce docieliť každý, kto má aspoň malé estetické cítenie. Interiérový dizajn takisto podlieha móde. Aj keď sa možno nemení v tak pravidelných intervaloch, nadčasové zariadenie stojí určite za zváženie. 

Moderný interiér obývačky, kuchyne, spálne či ďalších miestností má v súčasnosti podobu čistých línií, prírodných farieb, imitácií dreva, ako aj kovových a drevených prvkov. Retro zažíva návrat v obmenenej dizajnovej podobe a industriálny štýl sa taktiež čoraz viac prediera do bežných domácností.

Interiérový dizajn v modernom duchu

Ten v  sebe zahŕňa viac ako len módne trendy v bývaní. Ide tiež o spojitosť medzi bývaním a každodenným životom, na ktorú mnohí pri zariaďovaní interiéru zabúdajú. Aj na vzdušnosti priestoru záleží. Preto hru s optickým priestorom netreba podceniť. To ani výber farieb. Vyfarbiť si domov nemusí byť vždy jednoduché. Oplatí sa však vsadiť na flexibilnejšie riešenie a pastelové farby dopriať skôr doplnkom.

Moderný interiér obývačky, ako aj iných miestností, unesie aj netradičné kusy nábytku, ktoré oplývajú moderným a originálnym dizajnom. Niektoré typy skríň, vitrín, komôd či konferenčných a príručných stolíkov sú doslova “prácou umelcov”. V prípade, že vsadíte na takýto moderný štýl nábytku, uberte na výrazných stenách či doplnkoch.

Aké sú moderné farby interiéru?

Farby ovplyvňujú nálady. To je dávno zistený fakt. Ktoré potom uprednostniť v domácnosti a ktorým povedať radšej nie? Farebné kombinácie a ladenie tón v tóne sú stále diskutovanejšou témou v oblasti bývania. Ak sa bavíme o modernom štýle, pretrváva trend neutrálnych a prírodných farieb. Aj tieto farby nájdete v rôznych ďalších teplých aj studených odtieňoch.

Neutrálnosť vo farbách umožňuje “vyšaňtiť sa” viac v bytovom textile, dekoráciách a doplnkoch. Sivá je stále obľúbená farba, či už v jej bledšej alebo tmavšej podobe. Rovnako tak aj biele odtiene alebo kontrastná čierna farba, ktorá ideálne zdobí jednu stenu alebo štýlový nábytok. Imitácia dreva v kombinácii s bielou je aktuálne na výslní.

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články