Najčítanejšie Zaujímavosti 

Putovať, ochutnávať a užívať si!

Len hodinu cesty od Bratislavy sa nachádza región Thermenregion Wienerwald, kde si môžete užiť netradičnú turistiku a ochutnávky všetkého, čo sa vyrába z hrozna. Počas dvoch víkendov – 1. a 2. a tiež 8. a 9. septembra – sa v rámci podujatia Pôžitkárska míľa predstaví za najdlhším vínnym barom v Rakúsku viac ako 80 vinárov.  

Najdlhší vínny bar na svete s dĺžkou 10 kilometrov nájdete počas prvých dvoch septembrových víkendov medzi mestečkami Mödling a Bad Vöslau. Vína, burčiaky i hroznové šťavy môžete ochutnať uprostred kopcov, viedenských lesov a viníc. Záujemcovia o toto podujatie sa môžu z nádražia Südbahn odviezť traktorom či vláčikom a dopriať si tak netradičnú jazdu krajinou.

Pôžitkárska míľa nebude len o výborných mokoch z hrozna, ale aj o skvelom jedle, grilovaných rebierkach, rybách, tradičných koláčoch, regionálnych výrobkoch a domácich produktoch. Dobré víno či burčiak v kombinácii s dolnorakúskou kuchyňou je skvelou kombináciou, ktorú ocenia všetci gurmáni. Ochutnať budete môcť rôzne odrody „moku pravdy“ – napríklad Zierfandler, Rotgipler, Modrý Portugal či Svätovavrinecké.

Putovať, ochutnávať a užívať si môžete aj s priateľmi. Dva dni pôžitkov a dve noci v príjemnom prostredí nie príliš vzdialenom od hraníc budú nezabudnuteľným zážitkom pre každého návštevníka. Pre záujemcov o Pôžitkársku míľu je pripravené ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v partnerskom podniku podľa vlastného výberu.

Tip na výhodný balíček:

– dve noci v dvojlôžkovej izbe v partnerskom podniku podľa vášho výberu od 99 €

– neskorší check out v nedeľu

– raňajky pre veľkých spáčov do 11,30 hod. počas oboch dní

– 1 fľaša vína z oblasti Thermenregion Wienerwald ako privítanie

– voucher v hodnote 10 € na „Pôžitkársku míľu“ (na osobu)

– voucher v hodnote 15 € na taxi k „Pôžitkárskej míli“ (na osobu)

– rezervácia na: www.genussmeile.info

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články