Páči sa mi výrok: „Psy a mačky sú ľudia, len nevedia hovoriť!“

Priznám sa, že odjakživa mám radšej psíkov ako mačičky a preto aj doma máme dvoch, ale tieto krásavice ma očarili. Maine Coon – Mainská mývalia mačka. Patrí medzi najväčšie mačacie plemiená.

Hovorí sa im nežní obri a je to naozaj pravda. Vedomí si svojej mohutnosti nemajú potrebu to dokazovať inak ako svojou prítomnosťou. Nevyhľadávajú konflikty a radšej sa stiahnu, ako by mali zaútočiť.

Vychádzajú veľmi dobre s ostatnými členmi domácnosti – viac či menej chlpatými. Mačka vôbec nie je hlúpa. Veľmi rýchlo pochopí čo je, alebo nie je dovolené, hoci neposlúcha na povely ako pes.

Ak by sa inteligencia hodnotila podľa čistotnosti – tak mačka je ďaleko pred psom. Mačiatka majú chodenie na toaletu zvládnuté už okolo 4 týždňov ich veku bez toho, aby bola pošpinená dlážka.

 

 

 

Príchod mačiatka do rodiny nie je záťažou, lebo mačiatko od chovateľa odchádza socializované, má osvojené hygienické návyky, je vakcinované, je naučené na škrabadlo, takže neničí nábytok. Ak by ste chceli také  mačiatko,  poraďte sa s odborníkmi na stránke maine-coons.sk

Foto Pinterest.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články