Prečo užívať kolagén a kedy ho pridať do svojej dennej rutiny

Kolagén je základnou stavebnou bielkovinou ľudského tela. Vďaka kolagénu máme elastickú a mladistvo vyzerajúcu pleť, pevné kosti, krásne vlasy a zdravé srdce. Čo sa ale stane, keď sa produkcia kolagénu začne znižovať? 

Kolagén a postupné znižovanie jeho produkcie

S pribúdajúcim vekom dochádza k zníženiu produkcie kolagénu v ľudskom tele. Okolo tridsiateho roku si tak môžete všimnúť prvé známky toho, že vaše telo vytvára menej kolagénu, než na koľko ste boli zvyknutí. Na tvári sa začnú objavovať prvé vrásky, nechty sú náchylnejšie na lámanie, vlasy sú slabšie a môžu mať sklony k väčšiemu vypadávaniu. Čo s tým? Spoľahnite sa na kolagén na pleť a radujte sa z toho, že sa vašej pokožke opäť navráti stratená elasticita a nechty aj vlasy sa budú tešiť lepšiemu zdraviu.

Zdravá pokožka, nechty a vlasy nie sú tým jediným, na čo kolagén pozitívne pôsobí

Zdravo vyzerajúca pokožka, nechty a vlasy ale nie sú tým jediným, na čo má kolagén pozitívny vplyv. Blahodárne pôsobí aj na pohybový aparát. Konkrétne napomáha s hojením jaziev, zrýchľuje dobu rekonvalescencie a pôsobí preventívne proti svalovým zraneniam. Tvrdenie, že s pribúdajúcim vekom ste náchylnejší na úrazy nemusí byť vďaka užívaniu kolagénových doplnkov pravdivé.

Vykročte v ústrety kolagénovej kúry

Chcete navrátiť svojej pokožke mladistvý vzhľad a celkovo zlepšiť svoj pohybový aparát a zatiaľ ste do svojho jedálnička kolagénové doplnky stravy nezahrnuli? Nebojte sa vykročiť v ústrety lepším zajtrajškom a vyskúšajte kolagénovú kúru. Kolagénová kúra spočíva v neprerušovanom užívaní 100% čistého kolagénu po dobu troch mesiacov. Uvidíte, že po uplynutí tejto doby sa vo svojom tele budete cítiť spokojnejšie a budete tak vyzerať aj na prvý pohľad, pretože vaša pokožka bude žiariť.

Nenechajte sa nijako zastaviť spomaľujúcou produkciou kolagénu po tridsiatom roku života a do svojho jedálnička ho zahrňte v podobe doplnkov stravy.

Zdroj obrázku: Rustle / Shutterstock.com

Reklamný článok Seocentrum s.r.o.

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články