Aktuálne Dobré rady 

Prečítajte si, aký blahodarný účinok pre vaše telo bude mať, ak zjete tri ďatle denne.

Pravidelná konzumácia tejto zdravej sladkosti by mala zbaviť telo toxínov a  dodať draslík.

Cievy

Ďatle obsahujú veľké množstvo draslíka a ten uvoľňuje upchaté cievy a znižuje tak riziko srdcových ochorení. Len tri ďatle denne a vaše cievy budú čisté.

 

Pečeň

Ďatle pomôžu zbaviť sa toxínov vo vašej pečeni, čo znižuje riziko vzniku cirhózy.

Srdce

Ďatle sú pre zdravé srdce veľmi užitočné. Ázijskí lekári ich veľmi často odporúčajú ako prevenciu kardiovaskulárnych ochorení. Niet divu, veď sú bohaté na draslík, ktorý znižuje hladinu cholesterolu a čistí cievy.

Oči

V minulosti sme často počúvali, že jedzte mrkvu, tá je dobrá na oči Ukazuje sa, že ďatle sú oveľa účinnejšie. Toto sladké ovocie veľmi bohaté na vitamín A. Okrem toho  konzumácia ďatlí pomáha vytvárať v tele látky, ktoré chránia oko pred slnečným žiarením.

Energia

Už sme sa dozvedeli, že ďatle majú vynikajúcu čistiacu schopnosť. Pomáhajú nielen cievam, ale aj žalúdku. Preto sú ideálne na podporu trávenia. Ďatle obsahujú špeciálne kyseliny, ktoré trávenie uľahčujú. Niekedy ich lekári dokonca aj odporúčajú aj ako prevenciu proti rakovine žalúdka.

Zmierňujú bolesti

Je to ťažké uveriť, ale je to pravda. Ďatle sú vynikajúcim analgetickým prostriedkom. Na rozdiel od liekov, nespôsobujú žiadnu závislosť. Ďatle majú antibakteriálny účinok, znižujú v tele infekciu a tým aj citlivosť na bolesť.

Zdroj Krasotačka.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články