Aktuálne Dobré rady 

Pohodlná obuv z rodinnej dielne na Slovensku

Chôdza je pre každého z nás tou najprirodzenejšou formou každodenného cvičenia. Pre bezbolestný pohyb je zaiste veľmi dôležitým aspektom správne zvolená kvalitná obuv na každý deň.

Pre rodinnú dieľňu v Prievidzi je už roky kľúčovým cieľom práve skĺbenie kvality, komfortu a dizajnu. Výrobe obuvi sa venujú už od roku 1997, čiže v obuvníckom odvetví nie sú žiadnymi nováčikmi. Firma MJARTAN momentálne dáva prácu približne 80 zamestnancom na Slovensku, vrátane kooperačných dielní.

Venujú sa výrobe prevažne domácej a vychádzkovej obuvi pod značkou MJARTAN, pričom kladú dôraz najmä na starostlivý výber použitých materiálov a príťažlivý dizajn. “Snažíme sa používať čo najviac prírodných materiálov a materiály s čo najlepšími vlastnosťami. Materiál s vysokým obsahom bavlny, vo veľkej miere ovčiu vlnu. Podrážky sú z polyuretánu. Ten má výborné izolačné vlastnosti. Podrážky nelepíme, ale zalievame, čo je určite zdravší i trvácnejší variant.” – vysvetľuje zakladateľ spoločnosti – Jozef Mjartan.

“Obuv v našej firme prechádza rukami odborníkov, ktorí sa už od prvého náčrtu snažia skĺbiť pohodlie a zdravú oporu pre chodidlá. Nejde teda len o vizuál, ale najmä o zdravotné benefity, ktoré naša obuv prináša a na tom si veľmi zakladáme.

Výnimočné miesto v našom portfóliu majú určite i produkty vyrábané pod druhou našou značkou – OrtoMed. Ako názov naznačuje, je to obuv určená pre ľudí trpiacimi určitými zdravotnými problémami. Vyhľadávajú ju najmä ľudia s opuchmi nôh, ľudia s rôznymi deformitami chodidiel ako napríklad Hallux valgus (vybočený palec), prípadne ľudia s bandážovanými chodidlami. Obuv značky OrtoMed je veľmi prispôsobivá a ľahká na nosenie,” pokračuje vo výklade majiteľ spoločnosti.

Firma Mjartan má svojich odberateľov, ktorí ich obuv predávajú v predajniach po celom Slovensku, avšak okrem predaja “doma,” obuv vyvážajú i do zahraničia. Takmer do všetkých európskych krajín, no najmä do Nemecka.

“O kvalite našich výrobkov určite svedčí ich vyhľadávanosť medzi ľuďmi a tiež to, že zákazníci sa stále vracajú k našej obuvi. Veľmi nás to teší a ďakujeme im za to. Je to veľká odmena a motivácia zároveň,” končí rozprávanie Jozef Mjartan a dopĺňa, že bohužiaľ zatiaľ vlastné kamenné predajne nemajú. Zákazníci sa však k výrobkom Mjartan a OrtoMed môžu dostať prostredníctvom e-shopu http://www.mjartan.sk/, alebo ich skúsiť vyhľadať v lokálnych obchodoch s obuvou.

Text a foto MJARTAN

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články