Dobré rady Najčítanejšie 

Po šesťdesiatke som sa vzdala niektorých vecí a môj život je zrazu oveľa krajší

Existuje  také príslovie, že ak chceš byť šťastný, tak ním buď! Väčšinou si totiž človek za to, že je nešťastný, môže sám.  Sú ľudia, ktorí si život naozaj užívajú, iní zase stále majú dôvod byť nespokojní, závidia, žiarlia a prípadne majú v sebe ďalšie negatívne emócie. Zdroj životných problémov by nikto nemal hľadať vo svojom okolí, ale v sebe. Treba si nájsť čas, sadnúť si a popremýšľať, čo nám chýba ku šťastiu a ako ho dosiahnuť. Možno nemusíte vôbec nič získať, ale naopak musíte sa niečoho zbaviť.

Presne v deň mojich šesťdesiatych narodenín som si na kus papiera napísala 5 vecí, ktoré mi bránia, aby som bola šťastná a tak som sa rozhodla. že sa ich zbavím.

V prvom rade som sa prestala trápiť, že už mám toľko rokov. Uvedomila som si, že dnes je kult mladosti, ktorý sa všade propaguje a za tým sú vlastne peniaze, lebo na PR mladosti zarábajú plastickí chirurgovia, výrobcovia drahej kozmetiky, luxusné kozmetické salóny. Aj po šesťdesiatke môže byť človek atraktívny a dokonca aj krásny. Podstatné je, že je spokojný sám so sebou.

Odišla som do dôchodku i keď som ešte mohla pracovať. Usúdila som, že som už spravila dosť pre dobro tejto krajiny a teraz mám  právo venovať sa svojim koníčkom a tešiť sa zo života.

Prestala som sponzorovať deti. Už majú dosť rokov, aby sa vedeli samé o seba postarať. Samozrejme, že im na sviatky dávam darčeky, ale určite nie peniaze. Myslím, že som ich dobre vychovala, umožnila im, aby vyštudovali a vďaka tomu si môžu dobre zarobiť.

V obchodoch som si začala starostlivo vyberať. Snažím sa kupovať menej, ale kvalitné a zdravšie potraviny.

No a nakoniec som sa definitívne rozišla so svojim manželom, s ktorým sme už veľmi dlho vedľa seba žili ako cudzí ľudia. Priznám sa, že som sa dlho bála, že zostanem sama, ale deti z domu odišli a tak som sa rozhodla pre rozvod a poviem vám, že som sa tak zbavila veľkej gule, ktorú som celý život ťahala na nohe! Možno niekto nebude so mnou súhlasiť, ale ja som presvedčená, že som urobila správnu vec a konečne som šťastná!

Vaša Gabriela

Ilustračná foto Depositphotos.com

Spracované podľa zen.yandex.ru/bloger na pensii

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články