Aktuálne Vaše príbehy 

„Ocko, mami, veľmi vás ľúbim!“

Tento príbeh sa stal  pred 15 rokmi a porozprával mi ho jeden pediater.  Mal nočnú službu, keď do jeho izby vstúpila sestra a oznámila mu, že na operačnom sále je ťažko ranené šesťročné dievčatko. Štvorčlenná rodina cestovala autom, otec, mama a dievčatko s bratom dvojčaťom. Pri automobilovej nehode práve ono utrpelo ťažké zranenia, zlomeniny, tupé poranenie, roztrhané vnútorné orgány s veľkou stratou krvi. Hlavný náraz bol totiž pravými dverami, kde sedelo. Otec, mama a brat utrpeli len ľahšie škrabance a hematómy. Dievčatko potrebovalo okamžitú  transfúziu krvi. Krvné testy však vylúčili mamu i otca ako darcov. Zúfalo sedeli v čakárni, keď som sa priblížil k chlapčekovi, ktorý bol celý od sestrinej krvi. Zohol som sa k nemu tak, aby sme mali oči na rovnakej úrovni a povedal som mu:

„Tvoja sestra veľmi trpí!“

„Áno, viem,“ odpovedá chlapček.

„Chceš ju zachrániť? Ak áno, potom jej musíš darovať  krv. “

Chlapček prestal plakať, rozhliadol sa, premýšľal, hlboko sa nadýchol a prikývol.

„Toto je teta Katka, ona ti krv zoberie. Neboj sa, vie to veľmi dobre, neublíži ti!“

„Dobre,“ povedal chlapec a pritúlil sa k rodičom a pobozkal ich a povedal im ako veľmi ich ľúbi. Sestra Katka ho odviedla do ambulancie. Po úspešnej operácii sme dievčatko previezli na JIS. Vrátil som sa do ambulancie a na gauči ležal náš malý hrdina. Oddychoval pod prikrývkou. Priblížil som sa k nemu a chlapec sa opýtal:

„Kde je moja sestrička?“

„Spí, bude v poriadku. Zachránil si jej život.“

„A ja kedy zomriem?“pýta.

„No tak skoro určite nie, až keď budeš starý.“

Vtedy som si uvedomil, že chlapec si myslel, že keď mu zoberú krv, tak zomrie. Preto sa rozlúčil s rodičmi. On skutočne obetoval svoj život za záchranu svojej sestry. Rozumiete, čo urobil? To je skutočný hrdina. Vždy keď si na to aj po rokoch spomeniem, tak som veľmi dojatý.

Ilustračná foto: Depositphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články